ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 17.06.2011. Proces + gość specjalny: Oddział Zamknięty

10/06/2011 0 przez kierunek Szczecin

Koncert: Proces + gość specjalny: Oddział Zamknięty
Gdzie: DK Słowianin. Korzeniowskiego 2. Szczecin
Kiedy: 17 czerwca 2011 (piątek), start godz. 19:30
Bilety: 25zł (przedsprzedaż), 35zł (w dniu koncertu)

W piątek 17 czerwca 2011 w szczecińskim Domu Kultury Słowianin odbędzie się koncert zespołu Proces – PROCES Comeback Tour. Jako gość specjalny wystąpi zespół Oddział Zamknięty.

:: więcej informacji o koncercie, zespołach :: w rozwinięciu…

Grupa Proces powstała w grudniu 1981 roku, została założona przez przyjaciół z ławy szkolnej
ze szczecińskiego Pobożniaka. Była spontaniczną reakcją na codzienną szarość i niesprawiedliwość tamtych czasów.

Teksty piosenek oddawały nastroje wśród młodzieży i szybko trafiały do odbiorców. Utwory: m.in. „Jestem Zły”, ” Przeklęci przez Los”, „Labirynt” czy ” Nienawidzę Was” stały się popularne wśród młodzieży i znienawidzone przez cenzurę.

Oryginalny skład instrumentalny, a głównie skrzypce elektryczne, pianino i inne instrumenty klawiszowe, podkreślały niepowtarzalny charakter grupy. Proces szybko zdobył popularność w regionie i rozpoczął swoją drogę do popularności w kraju.

Był laureatem i uczestnikiem wielu konkursów i festiwali: m.in. Rock Juniors, Jarocin.
Zespół był zapraszany do wspólnych tras koncertowych z „Oddziałem Zamkniętym” i „Turbo”. Niespodziewanie zawiesił działalność w 1984 roku.

W końcu 2009 roku Proces postanowił przypomnieć się swojej publiczności. Pierwszy koncert odbył się w grudniu 2009 w Neu Ulm w Niemczech. Dobre przyjęcie publiczności zadecydowało o kolejnych koncertach. W maju 2010 w szczecińskich Kontrastach odbył się koncert zespołu w którym gościnnie wystąpił Paweł „Baby” Mąciwoda, basista Scorpions-ów.

Ogromne zainteresowanie, ciepłe przyjęcie starych i nowych fanów oraz frekwencja na koncercie przesądziły o kolejnych koncertach pod hasłem „PROCES COMBACK TOUR”. Zespół występuje w oryginalnym składzie.