ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 18.02.2017. Kristen @ Domek Grabarza

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 18.02.2017. Kristen @ Domek Grabarza

15/02/2017 0 przez Imprezy w Szczecinie

Kristen kameralnie w Domku…

18.02.2017 koncert Kristen, Domek GrabarzaKONCERT: Kristen
GDZIE: Domek Grabarza. Ul. Storrady 2. 71-602 Szczecin
KIEDY: 18 lutego 2017 (sobota), START GODZ. 20:30
BILETY: 15 zł

Ostatnia płyta „LAS” zespołu Kristen znalazła się wśród najważniejszych albumów polskiej alternatywy 2016 roku. Teraz zespół powraca do Szczecina aby zagrać koncert.

Kristen funkcjonują już prawie dwie dekady. Przez ten czas stali się prawdziwym filarem polskiej niezależnej sceny. Każda kolejna ich płyta jest ważnym wydarzeniem, każda przynosi inne oblicze zespołu i ewolucję ich twórczości.

Najnowsza płyta „LAS” nagrana została w powiększonym, czteroosobowym składzie, z Maćkiem Bączykiem. Artysta maczał palce już w ich poprzedniej płycie „The Secret Map”, jednak teraz został stałym członkiem zespołu.

Siłą Kristen zawsze było twórcze lawirowanie na styku melodii i improwizacji; hałasu i ciszy. Tak jest i na nowym krążku.

Ale Kristen znowu zaskakują, brzmią inaczej, sięgają po inne środki, malują z tą samą wrażliwością, ale w nieco odmiennym stylu. Grupa stawia na minimalizm, a jednocześnie brzmi mięsiście i sugestywnie, kompozycje opiera często na repetycjach.

Po raz pierwszy słyszymy na tej płycie Michała Bielę śpiewającego po polsku w powalającym i hipnotyzującej piosence tytułowej.

Kristen tworzą: Mateusz Rychlicki (perkusja, elektronika), Łukasz Rychlicki (gitara), Michał Biela (bas, wokal), Maciej Bączyk (elektronika).

18.02.2017 koncert Kristen, Domek Grabarza