ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 18.05.2019. Nubya Garcia @ Stara Rzeźnia

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 18.05.2019. Nubya Garcia @ Stara Rzeźnia

11/05/2019 0 przez Imprezy w Szczecinie

koncert Nubya Garcia w Szczecinie…

Koncert: Nubya Garcia
Gdzie: Stara Rzeźnia. Ul. Wendy 14. 70-655 Szczecin [zobacz na mapie]
Kiedy: 18 maja 2019 (sobota), start godz. 20:00
Bilety: 89 zł, do nabycia w Starej Rzeźni oraz na bilety.fm

Nowa brytyjska scena jazzowa to w ostatnich latach najbardziej ożywczy nurt współczesnego jazzu. To właśnie dzięki niej powrócił duch Johna Coltranea i Pharoaha Sandersa, afrykańskich korzeni, duchowości i stylistycznej otwartości.

Nubya Garcia to jedno z najważniejszych nazwisk tej sceny, obok m.in. Ezra Collective, Alfa Mist czy saksofonisty Shabaki Hutchingsa (Sons of Kemet).

Artystka jest zdobywczynią prestiżowej nagrody „Breakthrough Act of the Year” przyznawanej przez legendarną londyńską stację Jazz FM.

18.05.2019 Nubya Garcia, koncert w Szczecinie

Jej album „Nubya’s 5ive” choć ma dopiero niewiele ponad dwa lata obrósł już legendą, to jedna z najbardziej pożądanych płyt jazzowych na świecie! Jej nakład został wyprzedany w kilka tygodni, podobnie jak reedycja, która ukazała się w odpowiedzi na wielkie zapotrzebowanie rynku.

Artystka ma ponadto na koncie EP-kę „When We Are”. Usłyszeć ją też można na specjalnym wydawnictwie „We Out Here” nagranym przez reprezentantów nowej jazzowej sceny brytyjskiej.

Oprócz prowadzenia własnego zespołu Nubya wspiera swoim udziałem zespoły Nerija, Maisha i grupę Joe Armon-Jonesa. Artystka związana jest ze środowiskiem skupionym wokół Brownswood Records i Gillesa Petersona, jednego z najsłynniejszych dziennikarzy muzycznych i promotorów jazzu na świecie.

:: materiał video powiązany z koncertem