ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 19.11.2016. Tides from Nebula. @ Dom Kultury Słowianin

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 19.11.2016. Tides from Nebula. @ Dom Kultury Słowianin

17/11/2016 0 przez Imprezy w Szczecinie

Koncert Tides from Nebula…

19.11.2016 koncert Tides From Nebula w SzczecinieKoncert: Tides from Nebula
support: Tranquilizer, Moose The Tramp
Gdzie: DK Słowianin. Korzeniowskiego 7. 70-226 Szczecin [zobacz w google street view]
Kiedy: 19 listopada 2016 (sobota), start godz. 19:30
Bilety: 32 zł (przedsprzedaż), 37 zł w dniu koncertu, dostępne w Słowianinie oraz na bilety.fm

Tides From Nebula to warszawski kwartet instrumentalny powstały w 2008 roku. W swojej karierze zagrali ponad 500 koncertów, dzięki czemu są uważani za jeden z czołowych zespołów gatunku w Europie.

Są pierwszym zespołem tego typu, który zagrał trasę koncertową w Indiach odnosząc tam frekwencyjny sukces, m .in. grając jako główna gwiazda na festiwalu, który odbywał się na sławnym torze F1 w Greater Noida.

Współpracowali ze Zbigniewem Preisnerem – sławnym kompozytorem muzyki filmowej, z którym wspólnie nagrali płytę „Earthshine” w 2011 roku (Preisner osobiście chciał napisać z nimi album, po usłyszeniu zespołu w radiowej Trójce). Od tamtej pory ugruntowali swoją pozycje lidera w polskiej alternatywie.

Tranquilizer to świeża krew z Trójmiasta. W zespole udzielają się między innymi muzycy związani z takimi wykonawcami jak Blindead, Lion Shepherd czy Nowa Ziemia..

Tranquilizer porusza się w klimatach triphop, experimental, minimalistic, alternative, psycho pop, tworząc hybrydę klimatycznych i przejmujących dźwięków. Na czele zespołu stoi wokalistka Luna Bystrzanowska.

Zespół Moose the Tramp powstał w 2011 roku. Brzmienie i dźwięki zespołu to szeroko rozumiane, rockowe granie, folk, post rock… i przede wszystkim energia chwili obecnej.

Forma nie jest zamknięta, istotny dla zespołu jest przepływ dźwięku, myśli i emocji.ideo powiązany z koncertem

:: materiał video powiązany z koncertem

19.11.2016 koncert Tides From Nebula w Szczecinie