ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 20.04.2013. Ras Luta – Uratuj Siebie @ DK Słowianin

13/04/2013 0 przez kierunek Szczecin

Szczecin, koncerty, muzyka, Słowianin, Dom Kultury, Ras Luta, w Szczecinie

Szczecin, koncerty, muzyka, Słowianin, Dom Kultury, Ras Luta, w Szczeciniekoncert: Ras Luta, promocja nowej płyty Uratuj Siebie
Gdzie: DK Słowianin. Korzeniowskiego 2. 70-211 Szczecin
Kiedy: 20 kwietnia 2013 (sobota), start godz. 20:00
Bilety: 20zł (przedsprzedaż), 25zł (w dniu koncertu)

Ras Luta to chyba najbardziej rozpoznawany wokalista sceny reggae w Polsce.

:: szczegóły koncertu i powiązany materiał video w rozwinięciu…

Od 8 lat związany z Eastwest Rockers, równolegle rozwija solową karierę. Na początku marca 2013 ukazuje się jego druga solowa płyta 'Uratuj siebie’.

Odpoczywając od eksperymentów muzycznych z których znana jest jego ekipa Eastwest Rockers, Luta zrobił bardzo spójny i szlachetny brzmieniowo album, mocno akcentujący brzmienia żywych instrumentów, ze świetnie wyprodukowanymi wokalami.

Osadzony w tradycji reggae materiał nawiązuje do muzyki roots i rub-a-dub – klasycznych jamajskich brzmień, które głos Ras Luty w naturalny sposób spaja z bardziej nowoczesnymi akcentami elektroniki i r’n’b. Teksty tego zadeklarowanego rastafarianina zaskakują dojrzałością i poetyką, które rzadko kojarzy się z wykonawcami tego nurtu w Polsce.

Wysoki poziom produkcji nie dziwi, jeśli wziąć pod uwagę, że mimo że to druga solowa płyta Ras Luty, na swoim koncie ma on już trzy świetnie przyjęte płyty wydane z Eastwest Rockers oraz udział w jednej z największych produkcji w polskim reggae – składance 'Polski Ogień’. Poprzedni album solowy „Jeśli słyszysz” który ukazał się pod koniec 2009 roku nakładem Prosto Label, przez pewien czas utrzymując się w pierwszej 30 sprzedawanych w Polsce płyt.

W przeddzień premiery Ras Luta wraz z zespołem gra po całej Polsce, budując swoją reputacje jednego z najlepszych koncertujących zespołów na scenie reggae. Na półtora godzinny show składa się materiał z obu solowych płyt, numery z legendarnej składanki „Polski ogień” i piosenki Ras Luty z repertuaru Eastwest Rockers. Luta pozwala też rozwinąć skrzydła zespołowi, prezentując swój materiał w nowych i rozbudowanych aranżacjach.

Na scenie oprócz Ras Luty jest bowiem sześciu muzyków, w tym dwie piękne chórzystki, zespół jeździ też z własnym dźwiękowcem. Mają za sobą występy m.in. w warszawskim klubie Stodoła, czy we wrocławskiej Hali Ludowej podczas festiwalu One Love.

koncert: Ras Luta, promocja nowej płyty Uratuj Siebie
Gdzie: DK Słowianin. Korzeniowskiego 2. 70-211 Szczecin
Kiedy: 20 kwietnia 2013 (sobota), start godz. 20:00
Bilety: 20zł (przedsprzedaż), 25zł (w dniu koncertu)

:: materiał video powiązany z koncertem