ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 20.09.2014. Jean Marx Express @ Free Blues Club

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 20.09.2014. Jean Marx Express @ Free Blues Club

15/09/2014 0 przez Imprezy w Szczecinie

Szczecin, koncerty, FBC, Free Blues Club, koncert, Jean Marx Express, weekend, w Szczecinie


Szczecin, koncerty, FBC, Free Blues Club, koncert, Jean Marx Express, weekend, w SzczecinieKoncert:
 Jean Marx Express
Gdzie: Free Blues Club. Powstańców Wlkp. 20. Szczecin
Kiedy: 20 września 2014 (sobota), start godz. 21:00, wejście od godz. 19:00
Bilety: 30zł (przedsprzedaż), 40zł (w dniu koncertu), 20zł (studenci/uczniowie)

Na początek sezonu koncertowego (po wakacjach) Free Blues Club zaprasza w sobotę (20.09.2014) na koncert Jean Marx Express

 Jesień 2014 przyniesie długo oczekiwane kolejne europejskie turnee zespołu THE JEAN MARX EXPRESS.

Większość granych na koncertach utworów to materiał własny, nawiązujący stylistycznie do punku, rocka, popu, soulu i bluesa lat 60. i 70. Ponadto wciąż można usłyszeć ciekawe covery utworów z repertuaru Cream, Led Zeppelin czy Jimi Hendrixa.

Trio JEAN MARX EXPRESS już od 10 lat gra razem i serwuje na swoich koncertach wibrującą mieszankę black rocka. Łączy przy tym chwytliwe tematy muzyczne z impetem metalowego brzmienia i nastrojem bluesrockowych momentów.

Nad tymi dźwiękami króluje gitara Jeana Marxa, uznawanego za mistrza gitarowego rocka. Jego amerykańsko-haitańskie pochodzenie a przede wszystkim ekstrawagancki styl gry na gitarze nasuwają skojarzenia z jego wielkim idolem – Jimi Hendrixem. Wprawne ucho wychwyci też związki z wielkimi muzykami czarnego rocka takimi jak Living Colour, Eric Gales, Wild T czy Michael Hill. Jean Marx gra do bólu bezkompromisowo, wplatając w mistyczny sposób, raz po razie, popowe i psychodeliczne elementy. Jego śpiew emocjonalnie przywołuje skojarzenia z The Beatles, a soulowa energia nie ustępuje w niczym Lenny Kravitzowi.

Po ostatnich udanych koncertach w Europie, między innymi z ikoną blues-rocka Johnny Winterem oraz z Mickiem Taylorem z Rolling Stones, członkowie zespołu byli aktywni w USA.

Jean Marx Santel (gitara i wokal) grał koncerty z legendarnymi Blues Traveller, a Aalics Bronson (bas) odbył wraz z Lauryn Hill Crew światowe turnee.

BLACK BLUES & ROCK POWER FROM NEW YORK CITY – classic rock, soul, blues, psychodelic

W międzyczasie w nowojorskim studio „Nova Studios“ powstał również nowy album JEAN MARX EXPRESS, nad którego jakością czuwał sam Dough Wimbish, duch i basista Living Colour.

Trio JEAN MARX EXPRESS to absolutny muzyczny highlight bieżącego roku. Nie wolno tego przegapić! Top Act!

LINE UP
Jean Marx Santel (Brooklyn New York): gitara/ wokal
Aalics Bronson (Louisville New York): bas
Mark Manczuk (New York City): perkusja

:: materiał video powiązany z koncertem