ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 20.09.2014. Sutari @ Hormon

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 20.09.2014. Sutari @ Hormon

14/09/2014 0 przez Imprezy w Szczecinie

Szczecin, koncerty, Sutari, wiano, hormon, w Szczecinie

Szczecin, koncerty, Sutari, wiano, Hormon, w SzczecinieKONCERT: Sutari
GDZIE: HORMON. UL. MONTE CASSINO 6. SZCZECIN
KIEDY: 20 września 2014 (sobota), START GODZ. 19:00
BILETY: 15zł (przedsprzedaż), 20zł (w dniu koncertu)

W sobotę (20 września 2014) w szczecińskim klubie Hormon odbędzie się koncert promujący długo wyczekiwaną, pierwszą płytę zespołu Sutari zatytułowaną „Wiano”.

Dzień wcześniej (19.09.2014) odbędzie się premiera radiowa płyty (Program Drugi Polskiego Radia, godz. 19:00, audycja „Źródła”).

Sutari tworzą trzy wybitne artystki, które działają na pogranicza muzyki i teatru: Basia Songin (śpiew, basetla, bęben obręczowy, tarka), Zosia Barańska (śpiew, skrzypce, mikser kuchenny, klucze płaskie) oraz Kasia Kapela (śpiew, skrzypce, deska kuchenna, butelki).

Zespół zadebiutował w 2012 roku na Festiwalu Folkowym Polskiego Radia „Nowa Tradycja” zdobywając II nagrodę jury i nagrodę publiczności. Wkrótce potem został ogłoszony przez dziennikarzy specjalizujących się w muzyce etno/folk/world „Najciekawszym nowym zespołem roku 2012”.

Od tego czasu trio z powodzeniem koncertuje w całej Polsce, zdobywając kolejne nagrody muzyczne. Sutari to również zwyciężczynie 10. edycji „Battle of the Bands”, konkursu organizowanego przez jedno z największych wydawnictw z muzyką świata – World Music Network.

Artystki są także autorkami entuzjastycznie odbieranego przez krytykę i publiczność muzycznego performansu „Watermelon”.

„Wiano” to muzyczny kolaż, w którym Sutari przeprowadza słuchacza przez różne przestrzenie dźwiękowe życia codziennego zarówno intymnego, bliskiego, dziejącego się za zamkniętymi drzwiami, jak i utkanego z radosnej krzątaniny i spotkań w większym gronie. Artystki opowiadają historie o tematyce uniwersalnej: miłości, tęsknotach, zawiści, często doprawione dowcipem. Śpiewają w lesie, nad wodą, w kuchni, w łazience, na ganku, przygrywając na potańcówce czy też robiąc ciasto.

Całość materiału jest żywym dialogiem z polską muzyką tradycyjną.

:: materiał video powiązany z koncertem