ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 21.02.2014. Ścieżka Zdrowia 2014 – Apteka – Brudne Dzieci Sida – Dick4Dick @ Dom Kultury Słowianin

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 21.02.2014. Ścieżka Zdrowia 2014 – Apteka – Brudne Dzieci Sida – Dick4Dick @ Dom Kultury Słowianin

15/02/2014 0 przez kierunek Szczecin

Szczecin, koncerty, wydarzenia, Słowianin, koncert, w Szczecinie, Ścieżka Zdrowia 2014, Apteka, Brudne Dzieci Sida, Dick4Dick, koncerty w Szczecinie, weekend, 21.02.2014

Szczecin, koncerty, wydarzenia, Słowianin, koncert, w Szczecinie, Ścieżka Zdrowia 2014, Apteka, Brudne Dzieci Sida, Dick4Dick, koncerty w Szczecinie, weekend, 21.02.2014Koncert: Ścieżka Zdrowia 2014
wystąpią: Apteka, Brudne Dzieci Sida, Dick4Dick
Gdzie: DK Słowianin. Korzeniowskiego 2. Szczecin
Kiedy: 21 luty 2014 (piątek), start godz. 20:00
Bilety: 25zł (przedsprzedaż), 32zł (w dniu koncertu)

Ścieżka Zdrowia 2014 nadchodzi!

Tym razem w sanatoryjną trasę z dobrą nowiną w Polskę jadą farmaceuci z Apteki, rehabilitanci z Dick4Dick oraz słynny lekarz Patyczak ze swoją gitarą na czele Brudnych Dzieci Sida.

Wszyscy będą reklamować swoje najnowsze specyfiki, dojdzie też pewnie do niekontrolowanych mieszanek wybuchowych.

Ubiegłoroczny turnus zabezpieczony przez Kryzys, rzeczoną już Aptekę oraz Nancy Regan tak mocno odcisnął swoje piętno, że nie pozostało nic innego jak kontynuować dzieło pomocy dla szukających szczęścia.

Zapisy rozpoczynają się już za moment, terapia startuje 6 lutego w Katowicach. Całość Ścieżki Zdrowia potrwa do 30 marca… Kto pierwszy ten lepszy, zapraszamy do udziału w Szczecinie 21 lutego 2014!

APTEKA

Apteka to jeden z najważniejszych polskich zespołu nurtu rockowo ­ alternatywnego. Sposób gry, przestrzenne brzmienie, celne teksty sprawiły że zespół na stałe zagościł na liście najpopularniejszych i najbardziej szanowanych grup na rodzimej scenie. W 2013 roku Apteka świętowała 30-to lecie działalności scenicznej.
W tym czasie zagrała setki koncertów w klubach oraz na festiwalach. Wystąpiła jako headliner na największych polskich festiwalach ­ Open Air, Przystanek Woodstock, Off Festival i wielu innych. Odbyła trasę Apteka Witkacy Express odwiedzając Chorwację, Wielką Brytanię oraz Rosję. W latach osiemdziesiątych zagrała też trzymiesięczną trasę po Rosji, Syberii, Kaukazie.

DICK4DICK

Dick4Dick powracają z piątym albumem zatytułowanym po prostu „5”. Po eksperymentalnym, elektronicznym „Who’s afraid of?” wydanym jako D4D, wracają też do pełnej nazwy, bardziej klasycznego instrumentarium i nieomal pierwotnego składu (za perkusją ponownie zasiadł Adam Hryniewicki).
„5” jest do tej pory ich najbardziej dojrzałym albumem, dopracowanym kompozycyjnie i brzmieniowo, zróżnicowanym stylistycznie, ale zwartym w ramach poszczególnych utworów. Praca nad płytą zajęła ponad rok i znów w całości nagrana została w gdańskim studio Dickie Dreams należącym do zespołu. Tym razem Diki zrezygnowali z udziału gości i postawili na pierwotną energię podstawowego składu. Stylistycznie poruszają się pomiędzy alternatywnym rockiem, klasycznym disco, klubową elektroniką i popem. Dick4Dick tworzą teraz: Adam ” Great Adaggio” Hryniewicki, Michał „Bunio” Skrok, Krystian ” Goodboy Khris” Wołowski, Tomek „Baron Baye” Ziętek.

BRUDNE DZIECI SIDA

Patyczak i jego gitara czyli trzy akordy darcie mordy

to kapela absolutnie wyjątkowa choćby dlatego, że w jej skład wchodzą jedynie Patyczak i gitara akustyczna. Skojarzenia z „krainą łagodności” są jednak całkiem chybione – pod hasłem „trzy akordy darcie mordy” kryje się bowiem energetyczny punk rock z prześmiewczym, kabaretowym zacięciem w tekstach. Patyczak wyśmiewa wszystko: od punkowych schematów po nowoczesne technologie, lecz najgłośniej potrafi śmiać się z… samego siebie.
Koncertował w kameralnych klubach i na dużych festiwalach, na ulicach i na imprezach poetyckich, pod mostem i w teatrze, na punkowych skłotach i w galeriach sztuki. Każdy występ Brudnych Dzieci Sida to niepowtarzalny performance – Patyczak za każdym razem zaskakuje, bo nigdy nie gra dwóch takich samych koncertów.
Czym rozwali nas tym razem?