ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 21.05.2018. Szczecińskie Wierszogranie: Piotr Selim @ 13 Muz

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 21.05.2018. Szczecińskie Wierszogranie: Piotr Selim @ 13 Muz

18/05/2018 0 przez Imprezy w Szczecinie

Szczecińskie Wierszogranie: Piotr Selim…

Piotr Selim, koncerty w SzczecinieKoncert: Piotr Selim
Szczecińskie Wierszogranie
Gdzie: 13 Muz, Pl. Żołnierza Polskiego 2. 70-551 Szczecin [zobacz w google street view]
Kiedy: 21 maja 2018 (poniedziałek), godz. 19:00
Bilety: 30 zł (przedsprzedaż), 40 zł (w dniu koncertu), dostępne w klubie i na bilety.fm

Piotr Selim to pseudonim. Tak naprawdę nazywa się Piotr Chilimoniuk. Jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Karola Lipińskiego w Lublinie. Po ukończeniu klasy fortepianu prof. Corellego Świecy, w 1992 r. rozpoczął studia w Akademii Muzycznej w Łodzi na Wydziale Wykonawstwa Instrumentalnego i Wokalno-Aktorskiego w Katedrze Fortepianu, w klasie prof. Zbigniewa Lasockiego. W roku 1997 ukończył Akademię Muzyczną, otrzymując dyplom magistra sztuki.

Piotr Selim – pianista, kompozytor, wokalista, aranżer, teraz też doktor… Laureat m.in. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, „Łaźni” w Radomiu, „Spotkań Zamkowych” w Olsztynie, „Spotkań Bardów” we Włocławku, Spotkań Młodych Autorów i Kompozytorów SMAK w Myśliborzu, „Oranżerii” w Radzyniu Podlaskim, Spotkań z Piosenką Autorską w Biłgoraju, „Kamienia Wiary” w Siedlcach, Festiwalu Kultury Ekologicznej w Józefowie i Festiwalu „Złota Kropla” w Świnoujściu. Uczestnik Elbląskich Nocy Teatru i Poezji.

Od roku 1997 związany z lubelskim środowiskiem artystycznym i zespołem Lubelska Federacja Bardów, z którym nagrał 9 płyt CD i 2 płyty DVD.

Jako wokalista, pianista i aranżer brał udział w nagraniach ponad 20 innych kaset i płyt CD, między innymi „Romanse ballady” Jana Kondraka, czy „A poza tym…” Joli Sip. Na stałe współpracuje z autorką teksów Hanną Lewandowską. Razem napisali około 200 piosenek.

Kompozycje Piotra rozbrzmiewały w wielu salach koncertowych Polski i świata – między innymi w Londynie, Wiedniu, Nowym Jorku, Dublinie, Torravieja, Buenos Aires, Paryżu czy Lwowie.

Wykonywane były również z towarzyszeniem Chóru Politechniki Lubelskiej, Chóru Towarzystwa Muzycznego w Lublinie, Chóru Akademickiego UMCS im. J. Czerwińskiej w Lublinie, Męskiego Chóru Kairos, Chóru Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, Chóru Politechniki Białostockiej, z Orkiestrą Symfoniczną OSM I i II st. im. K. Lipińskiego w Lublinie czy z Orkiestrą Kameralną i Symfoniczną Filharmonii Lubelskiej.

W czasie studiów uzyskał także dodatkowe kwalifikacje w zakresie kameralistyki w klasie prof. Joanny Hajn-Romanowicz. W roku 2007 w Akademii Muzycznej w Łodzi obronił rozprawę pt. „Między zapisem autorskim a wykonaniem estradowym – przestrzeń dowolności w pedalizacji utworów fortepianowych na przykładzie: Sonaty C-dur op.2 nr 3 L. van Beethovena, Sonaty f-moll J. Brahmsa i VII Sonaty S. Prokofiewa” i tym samym uzyskał stopień doktora.

Hanna Lewandowska – ukończyła studia prawnicze na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Od ponad 26 lat współpracuje z Piotrem Selimem, dla którego pisze teksty, które wielokrotnie nagradzane były na festiwalach.

Teksty Hanny Lewandowskiej z muzyką Piotra Selima znalazły się na 9 płytach Lubelskiej Federacji Bardów. W jednej z części kantaty napisanej w 2012 roku „Z ziemi wiernej” na dwóch solistów, chór mieszany, narratora i orkiestrę symfoniczną wykorzystany został tekst Hanny Lewandowskiej specjalnie napisany do tego utworu wokalno-instrumentalnego. Debiutancka płyta Piotra Selima „W rytmie bolera” zawiera 14 tekstów Hanny Lewandowskiej.

:: materiał video powiązany z koncertem

Piotr Selim, koncerty w Szczecinie