ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 21.09.2019. Gerry Jablonski and The Electric Band @ Free Blues Club

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 21.09.2019. Gerry Jablonski and The Electric Band @ Free Blues Club

18/09/2019 0 przez Imprezy w Szczecinie

ciekawe połączenie bluesowych korzeni z klasycznym rockiem… …

KONCERT: Gerry Jablonski and The Electric Band
GDZIE: FREE BLUES CLUB. Powstańców Wlkp. 20. 70-110 Szczecin [zobacz w google street view]
KIEDY: 21 września 2019 (sobota), START godz. 21:00
wejście od godz. 19:00
BILETY: 30 zł (przedsprzedaż), 45 zł (w dniu koncertu), do nabycia w klubie oraz na bilety.fm

ciekawe połączenie bluesowych korzeni z klasycznym rockiem…

Gerry Jablonski and The Electric Band to energiczny szkocki zespół, który łączy bluesowe korzenie z wpływami klasycznego rocka.

Według magazynu „Classic Rock” „Jablonski ma bluesa pod paznokciami”, a w zeszłym roku zdecydowanie wzbudził spore poruszenie podczas wielkiego brytyjskiego festiwalu Colne Rhythm and Blues!

Kto nie miał okazji widzieć Gerry and The Electric Band na scenie, stracił kawał niesamowicie energetycznego, ekscytującego wizualnie i przyjemnego dla ucha występu. Zespół pojawił się w Jools Hollands Jamhouse na Edinburgh Fringe Festival, zdobywając tytuł Best Solo Act na dwóch festiwalach oraz był obecny na innych licznych innych festiwalach w Wielkiej Brytanii i Europie.

Na brzmienie fenomenalnego gitarzysty wpływ mieli mistrzowie tacy jak Jimmy Page, Johnny Winter, John Martyn, Bowie i Jeff Beck, a także zespoły największego rockowego kalibru, w tym Led Zeppelin, Cream i The Who.

Łatwo zrozumieć, dlaczego kilka lat temu jego unikalny styl przyniósł mu tytuł „The Zany Genius”. Kiedy Dave (The Bishop) Scot z Blues Matters recenzował jego muzykę, powiedział: „W sklepach z płytami trzeba będzie stworzyć nową kategorię dla muzyki Gerry’ego, nie pasuje on do żadnego z obecnie dostępnych gatunków”.

Zespół zebrał się do obecnej formy zaledwie kilka lat temu, kiedy perkusista Dave Innis wrócił do Aberdeen i zaczął rozglądać się za nowymi projektami muzycznymi. Skrzyknął Gerry’ego, harmonijkarza Petera Narojczyka i basistę Grigora Lesliego i zanim się zorientowali, narodził się The Electric Band. Grają razem już od kilku lat i twierdzą, że nic ich nie powstrzyma w drodze na szczyt. Muzykę piszą razem i robią wszystko, żeby jasno dać do zrozumienia, że w zespole nie ma ego, wszyscy są skupieni na jednym: aby tworzyć.

podczas koncertu w Szczecinie usłyszymy:

Gerry Jablonski – gitara elektryczna / wokal
Peter Narojczyk – harmonijka
Grigor Leslie -gitara basowa
Lewis Fraser – perkusja

:: materiał video powiązany z koncertem

Gerry Jablonski and The Electric Band, koncerty w Szczecinie