ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 22.05.2015. Krissy Matthews Band @ Free Blues Club

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 22.05.2015. Krissy Matthews Band @ Free Blues Club

18/05/2015 0 przez Imprezy w Szczecinie

Krissy Matthews Band – odkrycie bluesowej sceny skandynawskiej oraz koncert laureata przeglądu kapel studenckich – Szjkobanda

Szczecin, koncerty w Szczecinie, Szajkobanda, Krissy Matthews Band, Free Blues Club, kierunek Szczecin, weekend w SzczecinieKONCERT: Krissy Matthews Band
support Szajkobanda
GDZIE: FREE BLUES CLUB. POWSTAŃCÓW WLKP. 20. SZCZECIN
KIEDY: 22 maja 2015 (piątek), START GODZ. 21:00
WEJŚCIE OD GODZ. 19:00
BILETY: 15zł (studenci), 25zł (przedsprzedaż), 35zł (w dniu koncertu)

Krissy Mathew – pół-Norweg, pół-Brytyjczyk. Ten dziś zaledwie dziewiętnastoletni muzyk, gitarzysta i wokalista po raz pierwszy wystąpił na scenie w wieku lat 3, bluesa elektrycznego zaczął grać w wieku lat 8, natomiast jego kariera na dobre rozpoczęła się w wieku lat 12, kiedy to na festiwalu Notodden Blues został zaproszony w szeregi formacji kierowanej przez samego John Mayalla & the Bluesbreakers!

To był moment kiedy Krissy Mathew został okrzyknięty „Cudownym dzieckiem”.

Od tego momentu notuje się znakomite recenzje prasowe oraz radiowe, a sam Krissy zostaje okrzyknięty prawdziwą gwiazdą i odkryciem bluesowej sceny skandynawskiej. Powraca w 2004 roku z serią programów radiowych oraz telewizyjnych stacji norweskich. W tym czasie odnotować można również występy z Larry Burtonem, regularnie pojawia się w legendarnym klubie „Muddy Waters”. Formuje swoje trio i nagrywa płytę zatytułowaną „Influences” w roku 2005, W 2006 podpisuje kontrakt z wytwórnią Via Music i nagrywa kolejną płytę „Allen in Reverse”.

Krissy i jego zespół występowali na największych festiwalach blues-rockowych w takich krajach jak: Belgia, Holandia, Anglia, Walia, Szkocja, Dania, Norwegia, Niemcy, Francja, Portugalia, Szwajcaria. Muzyk dzielił również scenę z takimi artystami jak Walter Trout, Jeff Healey czy Devon Allman. Nagrywał m.in. dla BBC, Radio2, z powodzeniem występował przed 15-tysięczną publicznością.

Sam Krissy określa swoja muzykę jako blues-rock-roots music. W jego grze można odnaleźć wpływy takich mistrzów jak Albert Collins, John Lee Hooker, Albert King.

Na trasie koncertowej w naszym kraju Krissy wystąpi z cenionym zespołem Łukasza Gorczycy w składzie:
Łukasz Gorczyca (bass), Tomek Dominik (dr.)

Przed koncertem Krissy Matthews Band zagra zespół wyłoniony w ramach przeglądu Juwenalia 2015 – Szajkobanda!

SZAJKOBANDA jest zespołem założonym we wrześniu 2014 roku, z inicjatywy rapera wokalisty Kartmana, oraz młodych ale doświadczonych szczecińskich muzyków. Przez zaledwie pół roku istnienia, grupa miała możliwość zagrania koncertu przed Łoną, Webberem i The Pimps. W jej skład wchodzą:

Bartłomiej „Kartman” Mieżyński – założyciel, wokalista. Perkusista rockowych i metalowych zespołów takich jak Cruentus, Godsend czy Dead on Time. Działa aktywnie na scenie Szczecina od 8 lat, 4 lata temu pojawił się na scenie hip-hop. Nieoficjalnie wydał jedną długogrającą płytę „Opowieści dziwnej treści” oraz EP „Z dystansem”.

Miłosz Miecznik – gitarzysta i aranżer młodej szczecińskiej sceny bluesowej, debiutujący w zespołach Red Moon Crew, Ventrilo Quizzing. Multiinstrumentalista inspirujący się twórczością bluesową, funky, oraz rockiem alternatywnym. Swoją twórczość podpartą wykształceniem muzycznym opiera na rozbudowanej rytmice i złożonych harmoniach.

Tomasz Dziubałka – klawiszowiec, który swoją przygodę z muzyką zaczął w wieku 7 lat w Szczecinie. Najlepiej odnajduje się w soulu, r&b czy funku z domieszką jazzu. Działa również w szczecińskim zespole Funkbang.

Aleksander Więcław – szczeciński basista. Były członek takich zespołów jak Unuseless, Cloudburst, Between. Na basie gra od 5 lat i od tego czasu pozostaje również aktywny scenicznie. Porusza się w klimatach od mocnego rocka po funk, pop i jazz. Jego główną inspiracją jest Marcus Miller.

Paweł Skrzyszewski – młody perkusista który przeszło 10 lat temu zaczynał w kapeli rockowej Wyjście Awaryjne. Przez lata grał w wielu projektach muzycznych zgłębiając tajniki różnych gatunków muzyki, jednocześnie zwiększając swoje umiejętności pod okiem wybitnego perkusisty Tomka Szpaka.

Wykonywany materiał jest progresywno-rockową adaptacją twórczości Kartmana, którego płyta „Opowieści dziwnej treści” została doceniona przede wszystkim na lokalnej scenie, również przez media, takie jak chociażby Kurier Szczeciński. Zarówno Kartman jak i Szajkobanda, mimo podstaw rapowych i hip-hopowych – garściami czerpią inspiracje z nurtów funkowych, rockowych czy trip-hopowych, przez co powstaje bardzo ciekawa i zróżnicowana mieszanka muzyczna, naładowana ogromną dawką emocji.

 

:: materiał video powiązany z koncertem