ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 23.03.2012. Afrokolektyw + Pomorzanie

14/03/2012 0 przez kierunek Szczecin

Koncert: Afrokolektyw + Pomorzanie
Gdzie: Rocker Club. Ul. Partyzantów 2. Szczecin
sala koncertowa (dawny DK Kolejarz)
Kiedy: 23 marca 2012 (piątek), start godz. 19:00
Bilety: 15zł (przedsprzedaż), 20zł (w dni koncertu)

W piątek 23.03.2012 w Sali koncertowej Rocker Club będzie można posłuchać i zobaczyć na żywo będzie można dwóch świetnych zespołów: Afrokolektyw oraz Pomorzanie

:: szczegóły koncertu, informacje o zespołach oraz materiały video w rozwinięciu…

Afrokolektyw to zespół, który do niedawna grał organiczny hip-hop (tj. bez użycia sampli), był zresztą pierwszym tego typu zespołem w Polsce.

Wraz z nadejściem nowej dekady, grupa dokonała zaskakującej zmiany stylistycznej. Odeszła od rapowania, jak i muzyki z pogranicza funku, jazzu i elektroniki. Zwróciła się natomiast w stronę melodyjnych piosenek utrzymanych w beatlesowskim duchu kompozytorskim. Z pewnością nie zmieniła się natomiast ani błyskotliwość tekstów Afrojaxa, ani brzmieniowa różnorodność materiału.
Czwarta płyta grupy, zatytułowana „Piosenki po polsku” została wydana 20 stycznia 2012 r. nakładem Universal Music Polska. Pierwszy singiel ją promujący „Wiążę sobie krawat”, dotarł aż do 4. miejsca Listy Przebojów Trójki. Kontrowersje rozpoczęły się wraz z zaprezentowaniem kolejnego utworu „Czasem pada śnieg w styczniu” – tak śmiała rewolucja nikogo nie pozostawiła obojętnym. Nie ma już wątpliwości, że album będzie sporym zaskoczeniem na polskim rynku. Oczywiście pozytywnym.

Obecny skład zespołu Afrokolektyw:
.afrojax. (mikrofon), Artur Chaber (perkusja), Michał Szturomski (gitara), Remek Zawadzki (instrumenty perkusyjne), Rafał Ptaszyoski (gitara basowa), Stefan Głowacki (klawisze)

Mocne uderzenie ze Szczecina!
POMORZANIE to projekt poboczny członków jednego z najstarszych polskich zespołów ska – Vespa.
W rock’n’rollowym składzie (3 wokale, gitara, bas, perkusja, klawisze) składają hołd pierwszym polskim zespołom „mocnego uderzenia”.
Gruby, Długi, Łysy i Młody odgrzebali stare polskie (i nie tylko) nagrania zapomnianych zespołów i zagrali je na nowo, dobrze pamiętając o swych chuligańsko-muzycznych korzeniach. Uzyskany mariaż dzikiego beatu, brudnego rock’n’rolla, garage’u, soulu a czasami nawet punka i bluesa w kwietniu 2011 Pomorzanie opublikowali w formie EPki „Mocne Uderzenie”

:: materiały video powiązane z koncertem ::