ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 23.04.2016. Baltic Neopolis Orchestra & Andriy Viytovych – Café Milonga @ TRAFO Trafostacja Sztuki

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 23.04.2016. Baltic Neopolis Orchestra & Andriy Viytovych – Café Milonga @ TRAFO Trafostacja Sztuki

18/04/2016 0 przez Imprezy w Szczecinie

kolejny koncert z cyklu Wielcy Koncermistrzowie + BNO…

23.04.2016 koncert Wielcy koncertmistrzowie, Andriy ViytovychKONCERT: Baltic Neopolis Orchestra & Andriy Viytovych
Café Milonga
GDZIE: TRAFO Trafostacja Sztuki. Św. Ducha 4. 70-205 Szczecin
KIEDY: 23 kwietnia (sobota), START GODZ. 19:00
BILETY: 20zł (studenci/uczniowie/seniorzy), 35zł (pozostali)
do nabycia na bilety.fm oraz w TRAFO

W sobotni, kwietniowy wieczór (23.04.2016) za sprawą muzyków Orkiestry Baltic Neopolis i znakomitego altowiolisty przeniesiemy się do argentyńskiej kawiarni, pełnej gwaru i emocji płynących z tanga.

Koncert wyjątkowo odbędzie się z towarzyszeniem altówki solo. W pierwszej części wydarzenia usłyszmy zaś kwintet fortepianowy. Całość tego energetycznego występu pozostawi niezapomniane wrażenie, że gorące lato zbliża się wielkimi, tanecznymi krokami.

Artyści:

Andriy Viytovych (Royal Opera House Covent Garden Londyn) – altówka
Radosław Pujanek – skrzypce
Kwintet: Andriy Viytovych (altówka) – solista, Radosław Pujanek (skrzypce), Łukasz Górewicz (skrzypce), Tomasz Szczęsny (wiolonczela) , Anna Chłopeniuk (kontrabas), Michał Francuz (fortepian)
Baltic Neopolis Orchestra

Program koncertu:

Część I

Astor Piazzolla Primavera Porteña
Astor Piazzolla Angel suite
– Muerte del Angel
– Milonga
– Ressureccion del Angel
Astor Piazzolla Escualo

Część II

Kurt Atterberg Suita na skrzypce, altówkę i smyczki
Antonio Vivaldi Koncert g-moll
Carl Maria von Weber Andante e Rondo Ungareze
Charles de Beriot Scène de Ballet

Andriy Viytovych urodził się na Ukrainie, grę na altówce rozpoczął w wieku 7 lat. Studia odbywał w specjalizowanej szkole we Lwowie, a później we Lwowskim Konserwatorium u profesor Szutko.

W 1991 wygrał stypendium w Akademii im. Yehudi Menuhina mieszczącej się w Szwajcarii w Gstaad, gdzie uczył się u profesorów Alberto Lysy oraz Johannes’a Eskaer. W 1996 Andriy dołączył do London Symphony Orchestra jako drugi altowiolista, a w 2000 zaczął grę jako pierwszy altowiolista w Royal Opera House Orchestra w Covent Garden.

Andriy Viytovych jest również zaangażowanym muzykiem kameralnym. Współpracował z LSO Chamber Players, International Menuhin Music Academy, Covent Garden Soloists oraz European Camerata.

Jako solista koncertował wraz ze znanymi orkiestrami w Hiszpanii, Włoszech, Szwajcarii, Francji, Ukrainie, Rosji, Japonii, Stanach Zjednoczonych i Argentynie. Jego repertuar jest bogaty zarówno w zakresie recitali, jak i koncertów. Grał jako pierwszy altowiolista z wieloma orkiestrami, m.in. Orkiestra Symfoniczna BBC Szkocka Orkiestra Kameralna, English Sinfonia, London Sinfonietta, London Symphony Orchestra oraz Filharmonią Berlińską.

Jest również pierwszym altowiolistą w English Sinfonia oraz pracuje jako profesor altówki w Royal College of Music w Londynie.

Radosław Pujanek jest koncertmistrzem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Wrocławskiej.

Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie prof.
Bartosza Bryły oraz Akademię Muzyczną im. F. Chopina w Warszawie u prof. Iwony Wojciechowskiej.

Laureat konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Swoje umiejętności doskonalił na kursach mistrzowskich i kameralnych pracując pod kierunkiem m.in. Wandy Wiłkomirskiej, Wolfganga Marschnera, Charlesa Tregera, Petru Munteanu oraz członków Trio Fontenay i Kwartetu Camerata.