ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 23.08.2014. Muzyka na wodzie – PRZEBOJE MUZYKI FILMOWEJ – muzyka z westernów @  przystań Jacht Klubu AZS Szczecin-Dąbie

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 23.08.2014. Muzyka na wodzie – PRZEBOJE MUZYKI FILMOWEJ – muzyka z westernów @ przystań Jacht Klubu AZS Szczecin-Dąbie

17/08/2014 0 przez Imprezy w Szczecinie

Szczecin, muzyka na wodzie, koncerty w Szczecinie, Jan Waraczewski, przystań AZS, w Szczecinie

Szczecin, muzyka na wodzie, koncerty w Szczecinie, Jan Waraczewski, przystań AZS, w SzczecinieMuzyka na wodzie 2014
PRZEBOJE MUZYKI FILMOWEJ – muzyka z westernów
GDZIE: Przystań Jacht Klubu AZS. ul. Przestrzenna 9. SZCZECIN-DĄBIE
KIEDY: 23 SIERPNIA 2014 (sobota), GODZ. 20:00
BILETY: WSTĘP WOLNY

Muzyka z westernów to tytuł dwunastej (już) edycji koncertu szczecińskich filharmoników z cyklu „Muzyka na wodzie”.

Tym razem na przystani jachtowej nad jeziorem Dąbie (ul. Przestrzenna 9) usłyszymy najbardziej znane przeboje muzyki filmowej z westernów – między innymi z „Siedmiu wspaniałych” czy „W samo południe”.

Pomysłodawcą koncertu w tym nietypowym miejscu jest wieloletni skrzypek i koncertmistrz Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Szczecinie – Jan Waraczewski.

W skład programu wchodzą najbardziej znane i rozpoznawalne tematy z filmów o Dzikim Zachodzie. Usłyszymy suitę z „Siedmiu Wspaniałych” oraz trzy tematy z „Rio Bravo”. Program uzupełnią główne tematy i motywy muzyczne z „Bonanzy”, „Dawno temu na Dzikim Zachodzie”, „W samo południe” oraz z „Tańczącego z wilkami”.

Poprzednie edycje koncertów z cyklu „Muzyka na wodzie” przyciągnęły prawdziwe tłumy.

Na przystani w Dąbiu, przy scenie nad jeziorem gromadzi się rokrocznie ponad tysięczna publiczność. Niecodzienna sceneria koncertu sprawia, że wrażenia muzyczne odbierane są przez słuchaczy jeszcze intensywniej.

Pomysłodawcą i głównym animatorem koncertów z cyklu „Muzyka na wodzie” jest Jan Waraczewski – skrzypek Orkiestry Symfonicznej Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie. To także założyciel i dyrygent popularnej, szczególnie w latach 70-tych orkiestry  „Lekka kawaleria”, wieloletni koncertmistrz Orkiestry Filharmonii w Szczecinie, a prywatnie zapalony żeglarz.

Koncert poprowadzi Jan Walczyński – kompozytor, aranżer i dyrygent. Od wielu lat prezentuje publiczności autorskie programy z muzyką filmową oraz rozrywkową.

Jest ceniony za tworzenie świetnie brzmiących i ciekawych aranżacji. Stworzył niemal trzydzieści programów, prezentując między innymi „Muzykę z westernów”,  „Muzykę z romansów”,  „Muzykę z filmów gangsterskich”, „Muzykę Ennio Morricone”, „Muzykę filmową Nino Roty”, a także szlagiery muzyki rozrywkowej  – „The Beatles”,  „Elvis Presley”,  „Michael Jackson i Whitney Houston”, „Nat King Cole”, „Frank Sinatra”,  „Tanga”. Od lat współpracuje między innymi z Janem Ptaszynem-Wróblewskim, Henrykiem Miśkiewiczem, Ewą Bem, Andrzejem Rosiewiczem. Jest również autorem koncertów i muzyki teatralnej dla najmłodszej widowni.

Koncert odbędzie się w Szczecinie- Dąbiu na przystani Jacht Klubu AZS przy ul. Przestrzennej 9 w sobotę (23 sierpnia 2014) o godz. 20 Wstęp wolny.