ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 24.03.2017. Andrew „The Bullet” Lauer @ Free Blues Club

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 24.03.2017. Andrew „The Bullet” Lauer @ Free Blues Club

23/03/2017 0 przez Imprezy w Szczecinie

wirtuoz gitary basowej na koncercie w Szczecinie…

24.03.2017 koncert Andrew „The Bullet” Lauer w SzczecinieKONCERT: Andrew „The Bullet” Lauer
GDZIE: FREE BLUES CLUB. Powstańców Wlkp. 20. 70-110 Szczecin [zobacz w google street view]
KIEDY: 24 marca 2017 (piątek), START godz. 21:00
wejście od godz. 19:00
BILETY: 30 zł (przedsprzedaż), 40 zł (w dniu koncertu), do nabycia w klubie oraz na bilety.fm

Andrew „The Bullet” Lauer w Polsce znany jest ze współpracy z Sir Waldo Weathersem (ex. James Brown Band), a obecna trasa koncertowa jest jego pierwszą w naszym kraju z własnym projektem.

Wartości muzyczne zespołu oscylują wokół gatunków soul, blues, jazz, rock i tworzą na żywo bardzo emocjonalną i wybuchową mieszankę.

Andrew „The Bullet” Lauer muzyk urodzony w 1985 r w Yuba City w Kaliforni.

W chwili obecnej uważany jest za światowej klasy wirtuoza gry na gitarze basowej. Swoistym stylem gry, bardzo szybkim i precyzyjnym (The Bullet), a jednocześnie niezwykle melodyjnym, w dość młodym wieku stał się uznawanym za jednego z najlepszych basistów w Europie, dokąd przeprowadził się we wczesnej młodości.

Andrew jest twarzą marki Ibanez, ubarwiając swoją grą i zachwycając techniką, niemalże wszystkie prezentacje tego producenta gitar. Wszystkie te walory pozwalają muzykowi być członkiem słynnych na całym świecie składów, jako muzyk sesyjny. Ponadto obdarzony wyśmienitą, głęboką barwą głosu i rewelacyjnymi umiejętnościami wokalnymi, Andrew „The Bullet” Lauer stworzył własny projekt, w którym komponuje, gra na gitarze basowej oraz śpiewa.

Niedawno wydana płyta, pod tytułem „My Bass Souls”, cieszy się rewelacyjnymi recenzjami, a muzyk stał się bohaterem okładek magazynów muzycznych na całym świecie, w tym także i w Polsce (Magazyn Basista, wrzesień 2016).

podczas koncertu w Szczecinie muzykowi towarzyszyć będzie zespół z następującym instrumentarium: bass + wokal, perkusja, saksofon i klawisze:

Andrew „The Bullet“ Lauer – Bas/Voc
Daniel Krueger – instrumenty klawiszowe
Tommy Fischer – perkusja
Michelle Labonte – saksofon

:: materiał video powiązany z koncertem

24.03.2017 koncert Andrew „The Bullet” Lauer w Szczecinie