ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 24.05.2014. Gradwohl / Covington Group @ Free Blues Club

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 24.05.2014. Gradwohl / Covington Group @ Free Blues Club

17/05/2014 0 przez Imprezy w Szczecinie

Szczecin, koncerty, FBC, Free Blues Club, koncert, Gerald Gradwohl, Covington Group, Kirk Covington, Adam Nitti, Thomas Kugi, w Szczecinie

Szczecin. Koncerty. 24.05.2014. Gradwohl / Covington Group @ Free Blues ClubKoncert: Gradwohl / Covington Group
Gdzie: Free Blues Club. Powstańców Wlkp. 20. Szczecin
Kiedy: 24 maja 2014 (sobota), start godz. 21:00, wejście od godz. 19:00
Bilety: 25zł (studenci/uczniowie), 40zł (przedsprzedaż), 50zł (w dniu koncertu)

Tribal-funk-fusion, czyli pulsujący funk z żyłką rock’n’rolla i jazzową harmonią w wykonaniu zespołu czołowego austriackiego gitarzysty jazzowego i jednego z najlepszych perkusistów fusion na świecie!

W sobotę (24.05.2014) przygotujcie się na skład światowej klasy:

GERALD GRADWOHL(AUS) – gitara (ex. Tangerine Dream, Bob Berg, Gary Willis)
KIRK COVINGTON (USA) – perkusja (ex. Scott Henderson, Joe Zawinul, Robben Ford)
ADAM NITTI (USA) – bas (ex. Dave Weckl, Peter Erskine, Susan Tedeschi)
THOMAS KUGI (AUS) – saksofon (ex. Idris Muhammed, Matthew Garrison)

Zespół składa się z czołowych muzyków międzynarodowej sceny jazz/fusion. Podstawą składu jest legendarny perkusista KIRK COVINGTON, barwna postać światowych bębnów.

Pochodzący z Teksasu muzyk znany jest na całym świecie przede wszystkim z zespołu Tribal Tech. Współpracował także z takimi geniuszami jak Joe Zawinul czy Roben Ford. Kirk Covington uważany za jednego z najlepszych perkusistów na świecie. To on wraz ze Scottem Hendersonem był w swoim czasie głównym propagatorem muzyki fusion.

Gerald Gradwohl jest niewątpliwie jednym z najwybitniejszych gitarzystów austriackiej sceny muzycznej. Współpracuje też z wieloma sławami muzyki fusion, a pojawianie się na jego płytach takich nazwisk jak Frank Gambale czy Gary Willis nie jest niczym niezwykłym.

Studiował gitarę jazzową w Wiedniu w latach 1986-1989r., ukończył studia z wyróżnieniem. Aktywny muzyk, kompozytor i frontman. Ma na swoim koncie liczne warsztaty, seminaria i współpracę z z Harrym Pepl, Bob Berg, Lesem Wise. Od 1991r. naucza gitary jazzowej w konserwatorium im. Josepha Haydna w Eisenstadt.

Adam Nitti to amerykański basista, który od ponad dwudziestu lat działa profesjonalnie na scenie muzycznej. Wydał 4 albumy solowe oraz brał udział w nagraniach niezliczonej ilości płyt, w tym zdobywających nagrody Grammy.

Współpracował i nagrywał ze śmietanką muzyczną m.in. The Dave Weckl Band, Susan Tedeshi, Peter Erskin, Mike Stern. Adam jest cenionym dydaktykiem, wykładowcą na Belmont University’s School of Music w Atlancie. Był również redaktorem w czasopismach muzycznych „Bass Player” oraz „Bass Musician Magazine”.

Thomas Kugi to jeden z najbardziej rozchwytywanych austriackich saksofonistów. Ukończył prestiżowe Wiedeńskie Konserwatorium Muzyczne i od 1984 jest aktywnym muzykiem. W swoim dorobku posiada współpracę z wieloma znakomitymi muzykami o międzynarodowej sławie m.in. Idris Muhammed, Matthew Garrison, Chaka Khan, The Surpremes, The Temptations.

Szukając stosownego do opisania zespołu słownictwa, zwykle poszukiwania zakończą się gdzieś pomiędzy jazzem i fusion, kończąc na pulsującym funku z żyłką rock’n’rolla z jazzową harmonią i jazzrockowymi zmianami dynamiki.

“Tylko tyle aranżacji ile trzeba, jak najwięcej improwizacji”

wydaje się hasłem przewodnim muzyki którą wykonuje zespół. Interakcja między członkami zespołu jest wręcz podświadoma, co sprawia, że w czasie koncertów dzieją się niesamowite rzeczy. Owocem ostatniej trasy koncertowej była płyta BIG LAND wydana w 2013 roku.

:: materiał video powiązany z koncertem