ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 24.07.2016. Piersi @ Teatr Letni /Amfiteatr

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 24.07.2016. Piersi @ Teatr Letni /Amfiteatr

21/07/2016 0 przez Imprezy w Szczecinie

koncert zespołu Piersi, którego każda płyta pokryła się złotem…

Piersi - koncerty w SzczecinieKoncert: Piersi
Gdzie: Teatr Letni/Amfiteatr. ul. Fałata 2. 70-496 Szczecin [zobacz w google street view]
Kiedy: 24 lipca 2016 (niedziela), start godz. 20:00
Bilety: 25-40 zł, do nabycia na bilety.fm

Będzie się działo, będzie zabawa – czyli koncert Piersi w Szczecinie.

Zespół Piersi powstał w 1984 roku w Jarocinie z inicjatywy Zbigniewa Moździerskiego, Pawła Kukiza, Andrzeja Olszewskiego, Rafała…

Każda płyta zespołu PIERSI pokryła się złotem, a ostania „PIERSI i PRZYJACIELE 2”, na której znajduje się piosenka „Bałkanica” ma już kolor platynowy i wielkimi krokami zbliża się po diament.

Po rezygnacji Pawła Kukiza ze współpracy z zespołem pod koniec 2012 roku, w wyniku jawnego głosowania współpracę wokalną zespół powierzył swojemu oddanemu fanowi – Adamowi Asanov, który jako jedyny z wszystkich kandydatów znał teksty piosenek zespołu PIERSI na pamięć.

Z „Asanem” na pokładzie Piersi zdobyły trzy nagrody na festiwalu OPOLE 2014, w tym tę najważniejszą – NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI.

Utwór „Bałkanica” przez długi czas utrzymywał się na pierwszych miejscach list przebojów, zdobył kilkanaście nagród jako utwór roku, był przez wiele tygodni najlepiej sprzedającym się singlem przez internet w takich serwisach jak iTunes, Muzodajnia, Spotify i wielu innych, a liczba odsłon w serwisie You Tube przekroczyła liczbę 65 milionów.

Z ciekawostek o klipie do „Bałkanicy”, to realizowany był na rzeszowskim rynku, a nie jak wielu twierdzi w Kazimierzu. Kosztował około 2.000 PLN + zakup trzech kebabów, które wzięły udział w nagraniach.

na dzień dzisiejszy PIERSI tworzą:

„Dziadek” – najstarszy w zespole, pamięta początki początku. Czasem pamięta, że zakładał zespół PIERSI. Jest tak leciwy, że gdy wychodzi z muzeum, to włącza się alarm w bramkach przy wyjściu. Jego życiowe motto to: gram na basie, gdzie tylko da się.

„Mały” – 24 lata w zespole, ikona seksu, bożyszcze tłumu, posiadacz boskiego torsu. Swoim tamburynem oraz wokalem potrafi doprowadzać do ekstazy oraz łez.

„Manio” – człowiek czad. Wiecznie naładowany optymizmem, zespołowy magik, zamienia ciała stałe w gazy, kolekcjoner tatuaży, dobosz jak się patrzy.

„Hans” – muzyk, któremu z matematyczną precyzją musiało się zgadzać jedno równanie. Ile gitar tyle dziewczyn. Tak było, dopóki na swej drodze nie spotkał tej jedynej, wymarzonej. Nie wiadomo do tej pory czy dziewczynę czy gitarę 😉

„Erwin” – bardzo utalentowany młody człowiek, który swoją trąbką potrafi wyczarować iście bajeczne dźwięki.

„Rospor” – jedyny muzyk na świecie, który miesięcznie wydaje na alkohole więcej pieniędzy niż zarabia.

„Asan” – wokalista taki sobie ale jaki kompan do imprezowania.

„Jasiek” – inżynier dźwięku, dźwięku inżynier, spod palców Jego dźwięk piękny płynie …

„Gajowy” – technicznie najlepszy technik na świecie

„Grześ” – Ach…, gdyby nie ta wódka czysta, byłby dobry perkusista, a tak, to technicznie drugi najlepszy technik na świecie, zaraz po najlepszym techniku rzecz jasna.

:: materiał video powiązany z koncertem

Piersi - koncerty w Szczecinie