ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 25.02.2017. Vaudeville Etiquette @ Free Blues Club

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 25.02.2017. Vaudeville Etiquette @ Free Blues Club

21/02/2017 0 przez Imprezy w Szczecinie

psychodeliczny folk rock z Seattle…

22.02.2017 koncert Vaudeville Etiquette w SzczecinieKONCERT: Vaudeville Etiquette
GDZIE: FREE BLUES CLUB. Powstańców Wlkp. 20. 70-110 Szczecin [zobacz w google street view]
KIEDY: 25 lutego 2017 (sobota), START godz. 21:00
wejście od godz. 19:00
BILETY: 30 zł (przedsprzedaż), 40 zł (w dniu koncertu), do nabycia w klubie oraz na bilety.fm

Vaudeville Etiquette to 5-osobowy skład z Seattle grający muzykę z okolic folku,bluesa z energią rocka.

Najmocniejszą stroną są świetne kompozycje oraz unikalne brzmienie zespołu.

„Po dwóch latach koncertowania, pisania i płynięcia na fali po naszym pierwszym albumie Debutantes & Dealers, Vaudeville Etiquette przenosi imprezę do Aura Vista Motel.

Aura Vista Motel, nasz drugi album, został wydany 6 maja 2016. Jest bardziej głęboki i mroczniejszy niż Debutantes, ale w sposób, który sprawi, że poczujesz się przepełniony optymizmem i dynamizmem, jakbyś szedł przez miasto w środku nocy tuż po ulewnym deszczu.

Nowy album wziął swoja nazwę od motelu, który położony był kiedyś przy niesławnej Highway 99 w Seattle. W czasach swojej świetności była to utopia motocyklistów, oblegana przez średnią klasę gotową eksplorować Amerykę, co opisali chociażby Kerouac i Salinger. Było to miejsce pełne romantyzmu i możliwości. Dziś jest to zapomniany relikt minionej epoki, niesławny odcinek drogi, który przyciąga przemoc, narkotyki, prostytucję oraz jeden 5-osobowy zespół folk-rockowy, który nadal zawzięcie wierzy w ducha i potencjał tego miejsca.

Tam gdzie kiedyś był Aura Vista Motel jest teraz miejsce gdzie piszemy, odbywamy próby, świętujemy, sprzeczamy się, dopieszczamy naszą muzykę i kręcimy teledyski. To kwatera Vaudeville Etiquette, która jest nawiedzona i jest katalizatorem wszystkiego co robimy.

Słychać to na albumie, jako że każda piosenka brzmi jak gość w innym pokoju – osobna ale zjednoczona dzięki naszym potrzebom i oczekiwaniom.

“Crosseyed Crazy” to zabawna podróż poprzez wyczyny okrutnej miłości. Damn Lovely” to nastrojowa ballada, najlepiej smakująca w gorącą letnią noc w niekompletnym odzieniu. Piosenki jak “Tipping Point” przechodzą od bluesowego hymnu do kosmicznego jamu inspirowanego Led Zeppelin, gdzie zrywamy z tradycyjną strukturą i budujemy eksplodujący groove nim z przytupem wracamy do poprzedniego punktu. “Aura Vista” to narkotyczna wyprawa poprzez drogi między Los Angeles i Meksykiem. Delikatniejsze momenty albumu nadchodzą wraz z piosenkami jak “Empty Hands”, zainspirowaną burzliwą historią Nicholson (Zgoogluj ją!) oraz “Leaving Song” – pełną lamentu kołysanka dla klasy pracującej. W każdym pokoju inna historia, w każdym pokoju inny duch.

Zaprosiliśmy producenta Shawna Simmonsa do motelu. Potrzebowaliśmy jego drygu do tworzenia prawdziwego brzmienia Seattle, co słychać w jego pracy z zespołami takimi jak The Head And The Heart i Lemolo.

Sprowokował nas do niezwykłych rozwiązań aranżacyjnych, nietypowych technik nagraniowych i sposobów jedzenia burrito. Dzięki temu dźwięki na tej płycie wzniosły się wdzięcznie niczym psychodeliczny wir, a potem opadły łagodnie do poziomu kameralnej kołysanki i z powrotem do góry. Praca z takim bohaterem u sterów to prawdziwa radość.

W trakcie bardzo intensywnych 26 dni i bardzo późnych nocy w Studio Litho w Seattle, nagraliśmy piosenki z Aura Vista na 2 calową taśmę a z niej na album, który z radością wam oferujemy.

Włącz Aura Vista Motel późno w nocy, jadąc samochodem, na pełen regulator, z opuszczonymi oknami, pojedź gdzieś gdzie jest ciemno i poczuj, że cały świat leży u Twoich stop.

Pozdrawiamy,

Tayler, Bradley, Matt, Robin & Bryce”

podczas koncertu Vaudeville Etiquette wystąpi w składzie:

Bradley Laina- guitar, vocals
Tayler Lynn- vocals, percussion
Matt Teske- pedal steel, mandolin
Robin Croen- bass
Bryce Gourley- drums

:: materiał video powiązany z koncertem

22.02.2017 koncert Vaudeville Etiquette w Szczecinie