ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 27.01.2012. Maciek Czaczyk & After Blues

18/01/2012 0 przez kierunek Szczecin

Koncert: Maciek Czaczyk & After Blues
Gdzie: DK Słowianin. Korzeniowskiego 2. Szczecin
Kiedy: 27 stycznia 2012 (piątek), start godz. 19:00
Bilety: 20zł (przedsprzedaż), 25zł (w dniu koncertu)

W piątek 27 stycznia 2012 w szczecińskim Domu Kultury Słowianin zobaczyć i usłyszeć będzie można – 17 letniego gitarzystę, który brawurowo wygrał II edycję telewizyjnego show Must be the Music.
:: szczegóły koncertu i materiał video w rozwinięciu…

Maciek Czaczyk bo o nim mowa wykonywał utwory z repertuaru Tadeusza Nalepy i Erica Claptona i jeżeli dopiszemy jeszcze takie nazwiska jak: Gary Moore, Peter Green, B.B.King , to mamy obraz muzycznych fascynacji młodego utalentowanego artysty.

Maciek Czaczyk z zespołem „After Blues” związał się poprzez swojego mistrza – Waldemara Baranowskiego (gitarzysta i współzałożyciel „After Blues”), u którego uczył się już w wieku 14 lat.
Zespół sporadycznie zabierał Maćka na swoje koncerty, aż przyszła chwila, kiedy to Maciek w spektakularny sposób pokazał światu, że należy mu się czołowe miejsce na rockowo-bluesowej scenie.
„After Blues” to artyści, którzy mogą się pochwalić ponad trzydziestoletnią wytrwałością muzykowania. Grali z wieloma, m.in. jako zespół towarzyszący Tadeuszowi Nalepie i przez 11 lat Mirze Kubasińskiej. Nagrali 13 autorskich płyt, brali również udział w innych projektach.

(…) Jeśli nazwałem „After Blues” jedną z najlepszych prawdopodobnie polskich kapel bluesowych – to wiem co robię. Głównie zresztą ze względu na gitarzystę – Waldemara Baranowskiego, choć przecież trudno przewidzieć, czy np. z być może lepszym, ale jednak innym niż Leszek Piłat basistą, z innym jeszcze niż on wokalistą – czy byłby w stanie stworzyć opus blues lepsze, bardziej autentyczne, ciekawsze? Waldek Baranowski o gitarze bluesowej, rhytm and bluesowej, etc. wie naprawdę bardzo dużo. W jego wykonaniu kilkuchorusowe solówki są nie tylko żywiołowe i swingujące, są też eleganckie. Brzmi, rozpala, doładowuje. (…) Tak pisał Stanisław Danielewicz w artykule „Muzyka ponad wszystko”.

Na wspólnym koncercie artyści wykonują utwory z repertuaru Tadeusza Nalepy, standardy blues-rockowe oraz kompozycje własne. Nie zabraknie utworu „Zobacz jak pięknie”, który doszedł do 5 miejsca Listy Przebojów „Trójki”, zajął 13 miejsce w podsumowaniu I dekady XX wieku, a w roku 2008 w kategorii „blues” otrzymał nagrodę Polskich Melomanów (LP”Trójki”).

 

:: materiał video ::