ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 27.09.2013. Nile + goście @ Dom Kultury Słowianin

22/09/2013 0 przez kierunek Szczecin

Szczecin, koncerty, Słowianin, Nile, koncerty w Szczecinie

Szczecin, koncerty, Słowianin, Nile, koncerty w SzczecinieKoncert: Nile + goście
zagrają: Nile (USA), Lost Soul (Polska), Svart Crown (Francja), Saratan (Polska), Sincarnate (Rumunia)
Gdzie: DK Słowianin. Korzeniowskiego 2. Szczecin
Kiedy: 27 września 2013 (piątek), start godz. 19:00
Bilety: 70zł (przedsprzedaż), 80zł (w dniu koncertu)

W piątek (27.09.2013) salę Słowianina wypełnią mocne dźwięki a to za sprawą…

:: szczegóły koncertu oraz powiązany materiał video w rozwinięciu…

Nile – Amerykańska grupa muzyczna wykonująca brutal/technical death metal. W sferze tekstów i muzyki porusza tematykę starożytnego Egiptu i Mezopotamii.
Zespół powstał 1993 roku w Greenville w Karolinie Południowej z inicjatywy gitarzysty Karla Sandersa, który zajął 4. miejsce w rankingu najlepszych deathmetalowych muzyków stworzonym przez „Decibel Magazine”.

Nazwa zespołu bezpośrednio odnosi się do afrykańskiej rzeki Nilu. Do 2012 roku zespół wydał siedem albumów studyjnych pozytywnie ocenianych zarówno przez fanów jak i krytyków muzycznych. Zespół jest chwalony za wirtuozerię i technikę gry na instrumentach oraz wkład w rozwój muzyki deathmetalowej.

Obecnie zespół rusza na 30 koncertową trasę po Europie, promującą ich najnowszy album „At the Gate of Sethu” (Nuclear Blast).

Lost Soul – polska grupa muzyczna wykonująca technical death metal. Powstała w 1990 roku we Wrocławiu. Do 2009 roku ukazały się cztery albumy studyjne zespołu oceniane pozytywnie zarówno przez fanów jaki i krytyków muzycznych. Ostatni Immerse in Infinity wydany w 2009 roku promowany był pierwszym w historii zespołu teledyskiem do utworu „…If The Dead Can Speak”. Zespół pracuje nad nowym krążkiem „Atlantis – The New Beginning”, który ujrzy światło dzienne już w tym roku.

Svart Crown – francuski zespół death/black metalowy założony w 2005 roku. Ich drugi album, 'Witnessing the Fall’, został okrzyknięty odkryciem roku 2010 w black metalu przez wiodący magazyn muzyczny „Decibel”. Zespół niezwykle aktywny koncertowo, zagrał w ubiegłym roku ponad 150 koncertów w 26 krajach u boku takich sław jak SHINING, SEPTIC FLESH czy MELECHESH. Obecnie na trasie z NILE promują swój najnowszy album, „Profane”.

Saratan – polski zespół death/trash metalowy powstały w 2003 roku w Krakowie z inicjatywy Jarosława i Wiktora Niemiec. Zespół nagrał 3 płyty; ostatnia – p.t. “Martya Xwar” została wydana 23 listopada 2012 przez Massacre Records. Zespół w swojej wideografii posiada 4 teledyski, m.in: “Ba’al Zevuv” i “Mastema”. Saratan dzielił scenę m.in z: Vader, Decapitated, Sadist, Virgin Snatch, Crionics.
Sincarnate – death/doom metalowy zespół z Rumunii (Bukareszt) założony w 2005 i uznawany za godnego przedstawiciela rumuńskiej muzyki ekstremalnej. Na jesieni zespół wyda drugi pełny album. Powstał już jednak klip do jednego z utworów z płyty, „Nothing Left To Give”.

:: materiał video powiązany z koncertem

Koncert: Nile + goście
zagrają: Nile (USA), Lost Soul (Polska), Svart Crown (Francja), Saratan (Polska), Sincarnate (Rumunia)
Gdzie: DK Słowianin. Korzeniowskiego 2. Szczecin
Kiedy: 27 września 2013 (piątek), start godz. 19:00
Bilety: 70zł (przedsprzedaż), 80zł (w dniu koncertu)