ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 28.02.2014. Khalif Wailin Walter @ Free Blues Club

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 28.02.2014. Khalif Wailin Walter @ Free Blues Club

23/02/2014 0 przez kierunek Szczecin

Szczecin, koncerty, FBC, Free Blues Club, Khalif Wailin Walter, w Szczecinie

Szczecin, koncerty, FBC, Free Blues Club, Khalif Wailin Walter, w SzczecinieKONCERT: Khalif Wailin Walter
GDZIE: FREE BLUES CLUB. POWSTAŃCÓW WLKP. 20. SZCZECIN
KIEDY: 28 lutego 2014 (piątek), START GODZ. 21:00
WEJŚCIE OD GODZ. 19:00
BILETY: 25zł (przedsprzedaż), 35zł (w dniu koncertu)

Khalif – Muzyczne VooDoo – Khalif swoim stylem czaruje słuchaczy!

Amerykański gitarzysta, wokalista i kompozytor. Muzyk swoje brzmienia określa jako estetykę boogie blues. Przez wiele lat mieszkał w Chicago, gdzie chłonął klimat bluesa. Ukończył studia na Roosevelt University na wydziale muzyki jazzowej i historii afrykańskiej.

Jego ostatnia płyta wydana w 2013 roku o magicznym tytule „She Puts the VooDoo on Me” zdobyła uznanie w Internecie, radio i prasie muzycznej. Nazwisko muzyka pojawiło się Wielkiej Brytanii , Hiszpanii, Chorwacji , Włoszech, Holandii, Niemczech, Austrii, Belgii , Szwecji, Polsce , Republice Czeskiej , Estonii, Litwie i Łotwie.

Jako gitarzysta wzoruje się na wielkich bluesmanach, jak Freddie King, Albert King, czy Albert Collins. Ma za sobą występy na jednym z największych i najważniejszych festiwali bluesowych na świecie – Chicago Blues Festival (2001, 2003, 2007), w legendarnym chicagowskim klubie Kingston Mines, jak również przed 22-tysięczną publicznością hali Chicago United Center podczas jednego z meczy z udziałem Michaela Jordana.

Jego płyta „Shimmy, Shake, Stomp” była grana przez rozgłośnie obydwu Ameryk, Australii i Europy. Grał z utytułowanym gitarzystą (12 nagród W.C. Handy’ego) Carlem Weathersbym, współpracował z zespołem legendy bluesa chicagowskiego Lonniego Brooksa, był szefem zespołu córki B.B. Kinga, Shirley King. W toku swej kariery miał okazję spotkać się na scenie z gwiazdami tej wielkości co Taj Mahal, Otis Rush, Jimmy Vaughan, Buddy Guy, Junior Wells, Bernard Allison, Pinetop Perkins, Billy Branch, Sugar Blues, Larry McCray czy A.C. Reed. Jego najnowsza, wydana w 2007 roku, płyta nosi tytuł „Let Me Say That Again”.