ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 28.06.2014. XVI Międzynarodowy Wielki Turniej Tenorów @ Teatr Letni/Amfiteatr

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 28.06.2014. XVI Międzynarodowy Wielki Turniej Tenorów @ Teatr Letni/Amfiteatr

23/06/2014 0 przez Imprezy w Szczecinie

Szczecin, amfiteatr, teatr letni, Turniej Tenorów, weekend, śpiewacy, Park Kasprowicza, opera, w Szczecinie

Szczecin. Koncerty. 28.06.2014. XVI Międzynarodowy Wielki Turniej Tenorów @ Teatr Letni/Amfiteatrkoncert: XVI Międzynarodowy Turniej Tenorów
Gdzie: Teatr Letni/Amfiteatr. Szczecin
Kiedy: 28 czerwca 2014 (sobota), start godz. 20:30
Bilety: 20-120zł

Szczeciński Wielki Turniej Tenorów to piękne głosy, porywające arie oraz wymagająca publiczność.

W tym roku już po raz szesnasty (historia turnieju sięga 1994 roku) tenorzy z całego świata staną w szranki o tytuł najlepszego.

Przez lata formuła imprezy nieco ewoluowała, ale jej główna idea pozostała niezmienna. Śpiewacy rywalizują o względy publiczności, która nagradza wykonawców symboliczną różą. Tryumfuje ten, którego publiczność obdarzy największą liczbą kwiatów.

Turniej ma swoją niezmienną formułę artystyczną. W jego pierwszej części artyści wykonują sławne arie operowe, by w drugiej – o zdecydowanie lżejszej formule – zabawiać publiczność popularnymi fragmentami operetek i nieśmiertelnymi pieśniami neapolitańskimi.

Program koncertu uzupełniają zawsze efektowne fragmenty orkiestrowe – najczęściej uwertury do sławnych oper i operetek, w których swoje umiejętności prezentuje orkiestra szczecińskiej Opery pod batutą znanych i doświadczonych dyrygentów.

Choć Turniej Tenorów w założeniu jest zabawą, to nie wolno zapomnieć o istniejącym elemencie konkurencji, która dostarcza publiczności dodatkowej atrakcji i rozpala emocje.

Ośmiu tenorów – jeden zwycięzca!
Kto tym razem podbije serca turniejowej publiczności?