ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 28.09.2013. Oldschoolfest @ Dom Kultury Słowianin

24/09/2013 0 przez kierunek Szczecin

Szczecin, koncerty, Słowianin, koncert, w Szczecinie, Oldschoolfest, koncerty w Szczecinie

Szczecin, koncerty, Słowianin, koncert, w Szczecinie, Oldschoolfest, koncerty w SzczecinieKoncert: Oldschoolfest
zagrają: THE ANALOGS, TZN XENNA, RADIO DEAD ONES
Gdzie: DK Słowianin. Korzeniowskiego 2. Szczecin
Kiedy: 28 września 2013 (sobota), start godz. 19:00
Bilety: 30zł (przedsprzedaż), 40zł (w dniu koncertu)

W sobotę 28 września 2013 kolejna edycja szczecińskiego Oldschool Fest…

:: szczegóły koncertu w rozwinięciu…

OLDSCHOOL FEST to impreza organizowana od 2004 roku początkowo tylko w Szczecinie, której celem było propagowanie muzyki niezależnej a w szczególności punk rocka we wszelkich jego odmianach: od punk 77 po hard core.

Od 2011 roku festiwal gra również w innych miastach. W tym roku odwiedzimy Szczecin, Lublin, Zabrze i Bielsko-Białą a głównymi gwiazdami będą zespoły THE ANALOGS i TZN XENNA. W każdym mieście wystąpią również zespoły lokalne oraz zaproszeni goście.

THE ANALOGS powstał w Szczecinie w 1995 roku i jest dzisiaj jednym z najważniejszych zespołów polskiej sceny niezależnej. Jest również uważany za prekursorów polskiej sceny streetpunk. Do 2012 roku ukazało się trzynaście albumów, na których znalazło się około 200 piosenek, które swoimi korzeniami muzycznymi sięgają do punk rocka i garażowego rock’n’rolla.
Teksty The Analogs zawierają bezlitosny społeczny przekaz, często poruszający tematy trudne i kontrowersyjne. Mówią one o problemach związanych z zagubieniem, wyobcowaniem, przemocą oraz złożonością stosunków międzyludzkich.

THE ANALOGS to jeden z najaktywniejszych koncertowo zespołów punk rockowych w Polsce. Dzisiaj można o nich śmiało powiedzieć, że wyrośli poza ciasne ramy polskiej sceny punk. Od jesieni 2013 do końca wiosny 2014 roku zagrają około 70 koncertów, które będą miały związek z osiemnastą rocznicą powstania zespołu.

Z tej okazji w połowie września 2013 ukaże się płyta zatytułowana „Pełnoletnia Oi! Młodzież” która będzie zawierała współcześnie nagrany materiał z pierwszego wydawnictwa THE ANALOGS pt. ‘Oi! Młodzież”, który do dzisiaj cieszy się ogromną popularnością a przez wielu jest uważany za jedną z najważniejszych płyt polskiego punk rocka. Limitowana część nakładu składać się będzie z dwóch CD- jeden z materiałem nagranym latem 2013 i drugi z wersją oryginalna nagrana na przełomie 1995 i 1996 roku.

Koncerty jakie zespół zagra w ramach OLDSCHOOL FEST będą częścią promocji płyty „Pełnoletnia Oi! Młodzież”.

TZN XENNA to bezdyskusyjni pionierzy polskiego punk rocka a ich początki sięgają 1981 roku. W swojej pierwszej odsłonie działali do 1987 roku a pamiątką po tamtych czasach jest kultowy singiel wydany przez wydawnictwo Tonpress zawierający dwie piosenki: „Dzieci z brudnej ulicy” oraz „Ciemny Pokój”. Zespół zagrał wiele koncertów, które przez lata były rozpowszechniane na kasetach magnetofonowych i znane przez wszystkie osoby związane z muzyką punk rockową w naszym kraju.
Jedną z istotniejszych zasług zespołu było to, że w swoich tekstach wybiegał daleko poza pacyfistyczno-zimno wojenną tematykę jaka dominowała na polskiej scenie punk rockowej lat 80-tych XX wieku.
Po przerwie zespół wznowił swoją działalność w 2010 roku i znów rozpoczął działalność koncertową.
W 2011 roku ukazuje się singiel „Tzn Xenna 1981-2011” (pierwszy nakład wyprzedany w przedsprzedaży) a w 2012 kolejny zatytułowany „Ścierwo”. Również w 2012 a więc 31 lat po powstaniu zespołu ukazuje się pierwszy album zespołu zatytułowany „Dziewczyny W Pogo”. Jak kiedyś tak i dzisiaj TZN XENNA to klasyczne brzmienie polskiego punk rocka i energia podczas koncertów.

Koncert: Oldschoolfest
zagrają: THE ANALOGS, TZN XENNA, RADIO DEAD ONES
Gdzie: DK Słowianin. Korzeniowskiego 2. Szczecin
Kiedy: 28 września 2013 (sobota), start godz. 19:00
Bilety: 30zł (przedsprzedaż), 40zł (w dniu koncertu)