ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 28.10.2011. Unity Tour 2011 :: ABRADAB :: MARIKA :: MESAJAH :: NATURAL DREAD KILLAZ :: ZGAS

20/10/2011 0 przez kierunek Szczecin

Koncert: Unity Tour 2011
Wystąpią: ABRADAB, MARIKA, MESAJAH, NATURAL DREAD KILLAZ oraz ZGAS
Gdzie: DK Słowianin. Korzeniowskiego 2. Szczecin
Kiedy: 28 października 2011 (piątek), start godz. 20:00
Bilety: 35zł (przedsprzedaż), 40zł (w dniu koncertu)

W piątek 28 października w szczecińskim Domu Kultury Słowianin wystąpi PIĘĆ zespołów polskiej sceny reggae, hip-hop, dancehall PODCZAS JEDNEGO KONCERTU!

:: szczegóły, informacje dodatkowe, materiały video w rozwinięciu…

Takiej trasy Polska jeszcze nie widziała! Aż pięć indywidualności polskiej sceny reggae, hip-hop i dancehall wyruszy jesienią we wspólną trasę koncertową.

W piątek 28 października 2011 zawitają do Szczecina i w Domu Kultury Słowianin zagrają: Abradab, Marika, Mesajah oraz Natural Dread Killaz. Wszystkim artystom towarzyszyć będzie żywe instrumentarium! To niezwykłe wydarzenie wzbogacą również występy jedynego dwukrotnego mistrza Polski w beatboxie – Zgasa.

Unity Tour 2011 – kilkugodzinne koncertowe maratony, w kilkunastu polskich klubach to idealne imprezy dla fanów regaae, dancehallu oraz hip-hopu. Na jednej scenie grać bowiem będą niekwestionowani mistrzowie swoich gatunków!
Ideą, która zainicjowała ich wspólne podróżowanie i koncertowanie była chęć kompleksowego zaprezentowania tego, co współczesna polska muzyka reggae i hip-hop ma najciekawszego, a tym samym potrzeba zjednoczenia na jednej scenie jej czołowych przedstawicieli. Wybrani zostali zatem najbardziej aktywni, intrygujący i popularni artyści, którzy od lat wnoszą świeżość, nową energię oraz niejednokrotnie zaskakują w gatunku, w ramach którego tworzą.

Podczas trasy koncertowej zagra zatem Abradab – współzałożyciel legendarnej grupy Kaliber 44, która zmieniła oblicze polskiego hip-hopu, a po zawieszeniu działalności zespołu rozpoczął solową karierę i wydał cztery solowe albumy (za ostatni – „Abradabing” otrzymał Fryderyka w kategorii Najlepszy Album Hip-Hop 2010). Abradab w towarzystwie żywych instrumentów zabierze wszystkich przybyłych w podróż m.in. przez swoje największe hity, które na stałe weszły do kanonu gatunku.

Mesajah natomiast zaprezentuje premierowo kilka kawałków ze swojej najnowszej solowej płyty „Jestem Stąd”, która ukaże się pod koniec listopada, nie zabraknie też utworów z jego pierwszego albumu „Ludzie Prości”. Na scenie pojawi się także rodzima formacja Mesajah – Natural Dread Killaz – niemająca sobie równych wrocławska grupa reggae, grająca w towarzystwie muzyków Riddim Bandits, których koncerty to potężna dawka energii.

Jedyna kobieta wśród gwiazd trasy to Marika, nazywana Pierwszą Damą polskiego reggae i dancehallu. Dzięki niej nie zabraknie dźwięków z pogranicza soulu i R&B. Na scenie towarzyszyć jej będzie Spoko Armia. Na deser najlepszy polski beatboxer – Zgas, który da pokaz swoich technicznych umiejętności oraz zaprezentuje materiał z jego debiutanckiej solowej płyty „Human Beatbox”.

:: więcej szczegółów o wykonawcach ::
ABRADAB
Założyciel legendarnej grupy Kaliber 44, z którą sięgnął po najważniejsze nagrody polskiej fonografii i zmienił oblicze polskiej muzyki hip-hopowej. W 2004 roku rozpoczął solową karierę wydając „Czerwony album”, a utwory takie jak: „Miasto Jest Nasze” czy „Rapowe Ziarno 2 (Szyderap)” szturmem zdobyły publiczność i na stałe zapisały się w klasyce polskiego hip-hopu. Solowe wcielenie Abradaba to także nowa stylistyka: hip-hop z domieszkami przeróżnych stylów, z wyraźnymi wpływami funku oraz reggae. Na uwagę zasługują teksty jego autorstwa, które są zabawnymi, poważnymi lub ironicznymi mini opowieściami. Jesienią 2010 roku muzyk wydał czwartą solową płytę „Abradabing”, nagrodzoną Fryderykiem za Najlepszy Album w kategorii Hip-Hop, R&B i Reggae.

MARIKA
Wokalistka od lat z powodzeniem tworząca klimatyczną muzykę na pograniczu reggae, lady MC, autorka tekstów i współkompozytorka. Entuzjastka bashmentowych imprez, charakterystycznych kobiecych głosów, piosenek powstających z niepohamowanej potrzeby oraz szczerych i autentycznych tekstów. Muzyka, którą tworzy to mieszanka wpływów nu-jazzu, funku, hip-hopu, d’n’bassu i reggae, z którym jest najbardziej kojarzona. Supportowała m.in. Macy Gray, Gentelmana czy Missy Elliott. W czerwcu 2010 roku wydała swój drugi solowy album „.Put Your Shoes On / Off”.

MESAJAH
Mesajah to utalentowany wokalista, założyciel i frontman grupy Natural Dread Killaz. Od kilku lat, równolegle z działalnością NDK, tworzy i koncertuje także solo. W swojej muzyce koncentruje się na sięganiu po gatunki mu najbliższe, a więc reggae, dancehall, dub, ragga i hip-hop, jednak pozostaje otwarty również na inne wpływy. Mesajah od pierwszych minut koncertu nawiązuje bliski kontakt z publicznością, a niekwestionowane zdolności muzyczne zapewniają mu występy oraz współpracę z wieloma artystami w Polsce i za granicą.

NATURAL DREAD KILLAZ & RIDDIM BANDITS
Grupę założyli związani od dziecka z muzyką bracia Mesajah i paXon, pełniący w zespole role nawijaczy i producentów. W 2005 roku wydali debiutancki albumu „Naturalnie”, który stał się̨ jednym z najważniejszych wydarzeń́ roku na rozwijającej się̨ wtedy błyskawicznie polskiej scenie reggae. Muzycy NDK z respektem i dojrzałością̨ podchodzą̨ do jamajskich tradycji gatunku, jednocześnie są̨ bardzo otwarci na nowe wpływy, dzięki czemu tworzą̨ dźwięki bardzo świeże i nowoczesne. W swojej muzyce mieszają̨ gatunki, skrzętnie miksując reggae, dancehall, dub, ragga i hip hop. W wybuchowym stylu, nawiązując do korzeni raggae, tworzą coraz to nowe produkcje. Ich utwór „Uwierzyć w siebie” to jeden z największych przebojów polskiego reggae. We wrześniu 2010 roku ukazał się ich drugi album pt. „Ile Lat”.

ZGAS
Ten dwukrotny Oficjalny Mistrz Polski Beatboxu, kilka lat temu poświęcił się całkowicie działalności solowej i w krótkim czasie uzyskał status jednego z czołowych polskich beatboxerów. Ma unikalny styl, naśladuje różnorodne dźwięki, instrumenty muzyczne, wokalne skrecze, motyw bomby, potrafi stworzyć trzy ścieżki ustami jednocześnie, świetnie wykonuje covery znanych przebojów. Koncerty Zgasa na długo zapadają w pamięć i na stałe zmieniają wyobrażenie na temat

:: materiały video ::