ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 28.10.2016. Tropy + A. Maćkowiak solo @ Domek Grabarza

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 28.10.2016. Tropy + A. Maćkowiak solo @ Domek Grabarza

25/10/2016 0 przez Imprezy w Szczecinie

Bydgoska alternatywa w natarciu…

28.10.2016 koncert Tropy + Maćkowiak soloKONCERT: Tropy + A. Maćkowiak solo
GDZIE: Domek Grabarza. Ul. Storrady 2. 71-602 Szczecin
KIEDY: 28 października 2016 (piątek), START GODZ. 21:00
BILETY: 15 zł

W piątek (28 października 2016) w Domku Grabarza zagra duet Tropy. Wieczór otworzy solowy występ Artura Maćkowiaka.

TROPY to projekt pochodzących z Bydgoszczy Artura Maćkowiaka i Bartka Kapsy – dwóch muzyków z bardzo ważnego dla polskiej sceny niezależnej zespołu Something Like Elvis.

Tropy grają muzykę inspirowaną eksperymentalnymi filmami Pedra Fereiry. To międzygatunkowa, instrumentalna podróż z pogranicza transowego post rocka, instrumentalnego indie rocka czy muzyki inspirowanej minimalizmem i brzmieniami ambient i noise. Znajdziemy w niej improwizację, psychodeliczne syntezatory, jazzujące rytmy i noisowe gitary.

Długo rozwijane kompozycje pęcznieją od ciekawych pomysłów. Bo sama idea Tropów sięga znacznie dalej niż duo perkusja-gitara. Tropy mieszają ten zestaw z elektroniką, przeszkadzajkami i dętymi (na płycie pojawili się gościnnie Wojciech Jachna i Tomasz Pawlicki). Gitary występują tu z całą masą różnorodnych brzmień, od akustycznych subtelności po głośne, space rockowe motywy.

Wieczór otworzy solowy występ Artura Maćkowiaka. Jest muzykiem, performerem, animatorem kultury alternatywnej. Na rynku muzycznym działa od ponad 15 lat. Od kilku lat rozwija się też indywidualnie, komponując własną muzykę z pogranicza eksperymentu i improwizacji, z elementami słowiańskiej melodyki i wrażliwości.

:: materiał video powiązany z koncertem

28.10.2016 koncert Tropy + Maćkowiak solo