ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 29.03.2012. Zielone Żabki + GA GA + Rich Bitch

21/03/2012 0 przez kierunek Szczecin

Koncert: Zielone Żabki + GA GA
support: Rich Bitch
Gdzie: DK Słowianin. Korzeniowskiego 2. Szczecin
Kiedy: 29 marca 2012 (czwartek), start godz. 19:00
Bilety: 15zł (przedsprzedaż), 18zł (w dniu koncertu)

ZIELONE ŻABKI i GA-GA to dwa zespoły które na przełomie lat 80 i 90 namieszały sporo w polskiej, niezależnej, scenie muzycznej, głównie za sprawą Festiwalu w Jarocinie. Ich muzyka przetrwała lata, a teksty pisane wtedy, zaskakują aktualnością. Główną postacią w tych działaniach jest Smalec – wokalista, basista, gitarzysta, autor tekstów. Od kilku już lat, razem z ze swoimi kolegami, kontynuuje działalność pod podwójną nazwą GA-GA-ZIELONE ŻABKI

:: szczegóły koncertu w rozwinięciu…

Koncerty GA-GA-Zielone Żabki są zawsze energetyczne – widzimy ich w dobrej formie, zarówno w małych klubach, jak i na dużych scenach. Nowe kawałki i oldskulowe numery jak „Kultura” czy „Olewaj system” są skuteczne w każdych warunkach – to zawsze punkrokowa mieszanka wybuchowa!

Alternatywne Światy to najnowszy album formacji Ga-Ga Zielone Żabki. Mamy tu oldskul z melodyjnymi refrenami, szybki anarcho-punk i szczyptę dobrego pulsu reggae. No i oczywiście teksty. Zapraszani jesteśmy do świata – jak mówi sam tytuł – alternatywnego, który stoi w kontrze do konsumpcyjnej rzeczywistości. Trochę mocnej krytyki, doza humoru i pozytywna wizja – jest tu wszystko to za co lubimy ŻABKI. Oszczędne, mocne brzmienie; bez zbędnych fajerwerków, nawiązuje do dobrych punkowych tradycji – ‚krótko i na temat’. Żywiołowość i energia udzieli się każdemu w zetknięciu z tym albumem. Szukasz inspiracji? Te niepokorne dźwięki sprawiają, że świat zaczyna wyglądać inaczej.