ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 31.05.2014. Różany Ogród Sztuki – Nat Osborn Band @ Ogród Różany w Szczecinie

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 31.05.2014. Różany Ogród Sztuki – Nat Osborn Band @ Ogród Różany w Szczecinie

24/05/2014 0 przez Imprezy w Szczecinie

Szczecin, Różanka, Ogród Różany, koncert, Różany Ogród Sztuki, imprezy, muzyka, imprezy plenerowe, Nat Osborn Band, w Szczecinie

Szczecin, Różanka, Ogród Różany, koncert, Różany Ogród Sztuki, imprezy, muzyka, imprezy plenerowe, Nat Osborn Band, w SzczecinieKoncert: Nat Osborn Band
Różany Ogród Sztuki
GDZIE: OGRÓD RÓŻANY/RÓŻANKA. SZCZECIN
KIEDY: 31 maja 2014 (sobota), START GODZ. 19:00
BILETY: WSTĘP WOLNY

Pierwszy w tym roku (2014) koncert w ramach Różanego Ogrodu Sztuki odbędzie się w sobotę 31 maja.

Otwarcie (siódmego już) sezonu to koncert nowojorskiego zespołu – Nat Osborn Band.

Nat Osborn Band to niespokojny duch. Jak większość młodego pokolenia domaga się wiele energii i emocji. Przez to jest w nieustannym ruchu poddając się różnym doświadczeniom, czy to grając muzykę folk w zakamarkach irlandzkiego pubu, czy jazz na ulicach Budapesztu, albo dając koncert w jednym z licznych klubów w Nowym Yorku.

Na co dzień zespół tworzy siedmioro muzyków Nat Osborn (keybords/vocals), Zach Nicita (drums), Dustin Carlson (guitar), Reuben Cainer (bass), Lauren Sevian (Saxophone), Daniel Linden (Trombone), Bruce Harris (Trumpet).

W europejskiej trasie koncertowej zespół występuje w nieco zmienionym składzie, który tworzą: charyzmatyczny wokalista Nat Osborn, gitarzysta Dustin Carlson, basista Mike Parker oraz perkusista pochodzący z Polski Damian Niewiński.

Unikalny styl zespołu pochodzi z połączenia muzyki funk, soul, jazz, rock, pop oraz indie.

Formacja została założona przez frontmena grupy Nata Osborna w 2012 roku. Rok później zespół świętował już wydanie swojego debiutanckiego albumu „The King and the Clown”, który szybko zyskał sławę nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale i w Europie.

Potwierdziła to ubiegłoroczna trasa koncertowa zespołu, która zyskała przychylność wielu krytyków muzycznych, a sam zespół został bardzo dobrze przyjęty przez publiczność na wielu festiwalach i koncertach klubowych w całej Europie. W ciągu ostatniego roku zespół zagrał ponad sto koncertów. Od kwietnia (2014) artyści są w drugiej trasie koncertowej po Europie. Do tej pory odwiedzili już Czechy, Austrię, Słowację, Węgry i Rumunię.

:: materiał video powiązany z koncertem