ARCHIWUM. Szczecin. Spektakle. 04.06.2014. PREMIERA: Dla Niepodległej @ Teatr Letni/Amfiteatr

ARCHIWUM. Szczecin. Spektakle. 04.06.2014. PREMIERA: Dla Niepodległej @ Teatr Letni/Amfiteatr

28/05/2014 0 przez Imprezy w Szczecinie

Szczecin, spektakl, teatr, Dla Niepodległej, Daniel Olbrychski, Andrzej Młynarczyk, wstęp wolny, w Szczecinie

Szczecin, spektakl, teatr, Dla Niepodległej, Daniel Olbrychski, Andrzej Młynarczyk, 04.06.2014, wstęp wolny, w Szczeciniespektakl: Dla Niepodległej
Gdzie: Teatr Letni/Amfiteatr. Szczecin
Kiedy: 4 czerwca 2014 (środa), start godz. 20:30
Bilety: wstęp wolny

W środę (04.06.2014) szczecińskim Teatrze Letnim im. Heleny Majdaniec w ramach obchodów Wielkiego Święta Wolności zobaczyć będzie można spektakl Dla Niepodległej.

Tytuł nawiązuje do wolności rozumianej szeroko, przypomina, czym była dla narodu polskiego nie tylko w ostatnich dziesięcioleciach, jak bardzo jej pragnienie było obecne w historii Polski. Spektakl jest kompilacją muzyki, słowa oraz tańca na kanwie dzieł polskich kompozytorów i literatów, w rozmaity sposób związanych z historią i kulturą polskiego narodu. To apoteoza ducha polskości i wolności, który wielokrotnie podrywał naród do działania.

Spektakl będzie okazją do artystycznych wzruszeń, wspomnień i wspólnego radosnego uczestniczenia w świętowaniu. Opera na Zamku zaprasza zarówno tych z Państwa, dla których pierwsze wolne wybory w demokratycznej Polsce to nieodległa przeszłość, jak i młodych szczecinian, dla których ten dzień jest już historią, jakiej z racji wieku nie mogą pamiętać.

Najwyższy poziom artystyczny gwarantują artyści szczecińskiej opery oraz wstępujący gościnnie aktorzy – Daniel Olbrychski i Andrzej Młynarczyk.

Realizacja spektaklu:

reżyseria: Dariusz Taraszkiewicz
kierownictwo muzyczne, scenariusz, dyrygentura: Małgorzata Bornowska
choreografia: Grzegorz Kotek
pieśni, opracowanie muzyczne: Piotr Gryska
oprawa plastyczna i kostiumy: Agata Tyszko, Katarzyna Meronk
artystyczna oprawa wizualna: Pani Pawlosky