ARCHIWUM. Szczecin. SPORT. 14-20.09.2015. 23. Turniej Tenisowy ATP PEKAO Szczecin Open 2015 + Tennis Music Festival @ Korty tenisowe

ARCHIWUM. Szczecin. SPORT. 14-20.09.2015. 23. Turniej Tenisowy ATP PEKAO Szczecin Open 2015 + Tennis Music Festival @ Korty tenisowe

09/09/2015 0 przez Imprezy w Szczecinie

najstarszy zawodowy turniej tenisowy w Polsce w otoczeniu licznych imprez towarzyszących oraz koncertów nadciąga do Szczecina…

Szczecin, PeKaO Szczecin, Open, ATP Szczecin, kierunek Szczecin, korty tenisowe, imprezy sportowe w Szczecinie, koncerty w Szczecinie, tenis w SzczecinieWydarzenie: 23. Turniej Tenisowy ATP PEKAO Szczecin Open 2015
Imprezy towarzyszące:
Tennis Music Festival
Netto Cup – Tenisowy Turniej Artystów
Pioneer Kids Open
Tenisowy Turniej VIP lucky doubles i Puchar Prezydenta Szczecina
Nocny Tenisowy Turniej Dziennikarzy
Gdzie: Korty tenisowe. Al. Wojska Polskiego 127. Szczecin
Kiedy: 14-20 września 2015 (poniedziałek-niedziela)
Bilety: karnet na wszystkie wydarzenia 120zł, na koncerty wstęp wolny

To już dwudziesta trzecia edycja PEKAO Szczecin Open, czyli najstarszej i największej zawodowej imprezy tenisowej w Polsce!

Turniej główny poprzedzą eliminacje (w terminie 12-14 września 2015).

Pekao Szczecin Open 2015 to licencjonowana impreza ATP (Stowarzyszenia Zawodowych Tenisistów), co zobowiązuje zarówno organizatorów, jak i samych graczy.

Turniej należy do elitarnej grupy rozgrywek ATP, a jego głównymi Sponsorami są Bank Pekao SA i Miasto Szczecin.

W zawodach bierze udział 64 tenisistów: 32 walczy w eliminacjach o cztery miejsca w turnieju głównym. W głównej drabince rywalizuje 32 (w tym czterech z „dzikimi kartami”). W turnieju uczestniczy także 16 par deblowych (w tym trzy pary z „dzikimi kartami”).

Od lat poziom szczecińskiego turnieju sprawia, że przybywają na niego zawodnicy światowej klasy. W ramach turnieju gościliśmy w Szczecinie między innymi Nikołaja Dawidienkę, Nicolasa Massu, Juana Ignacio Chelę (wszyscy wygrywali w Szczecinie) oraz Davida Ferrera, Gaela Monfilsa, Richarda Gasqueta i Michaiła Jużnego. Byli też mistrzowie z Roland Garros – Juan Carlos Ferrero, Gaston Gaudio, Sergi Bruguera, Alex Corretja i Stan Wawrinka. Rok temu triumfował Dustin Brown – Niemiec jamajskiego pochodzenia, który w finale pokonał rodaka Jana-Lennarda Struffa.

Ale nie tylko tenis decyduje o tym, że Pekao Szczecin Open to turniej z charakterem. Urok stanowią ocienione korty przy Alei Wojska Polskiego w willowej dzielnicy Szczecina, a także mecze dnia rozgrywane przy sztucznym świetle (w dniach 14-19 września o 19:00 na korcie centralnym). Za dnia jest granie na korcie, wieczorem – na koncertach festiwalu muzycznego.

To również dlatego turniej dostał prestiżowe wyróżnienie Challenger Award, nagrodę ATP i ITF dla najlepszego męskiego challengera na świecie.

Turniej ma rangę 150 tysięcy dolarów, co oznacza 125 tysięcy dolarów w puli nagród dla zawodników oraz hospitality, czyli bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie dla graczy.

Program PEKAO Szczecin Open 2015

12.09.2015 (sobota)
PEKAO Szczecin Open 2015 gry eliminacyjne
19:00 PEKAO Szczecin Open 2015 mecz dnia

13.09.2015 (niedziela)
PEKAO Szczecin Open 2015 gry eliminacyjnegry eliminacyjne
19:00 PEKAO Szczecin Open 2015 mecz dnia

14.09.2015 (poniedziałek)
PEKAO Szczecin Open 2015 mecze I i II rundy
19:00 PEKAO Szczecin Open 2015 mecz dnia
21:00 Tennis music Festival, koncert – Gypsy Swing Quartet

15.09.2015 (wtorek)
PEKAO Szczecin Open 2015 mecze I i II rundy
19:00 PEKAO Szczecin Open 2015 mecz dnia
21:00 Tennis music Festival, koncert – Lora Szafran

16.09.2015 (środa)
PEKAO Szczecin Open 2015 mecze I i II rundy
19:00 PEKAO Szczecin Open 2015 mecz dnia
21:00 Tennis music Festival, koncert – Beltaine

17.09.2015 (czwartek)
PEKAO Szczecin Open 2015 mecze I i II rundy
19:00 PEKAO Szczecin Open 2015 mecz dnia
21:00 Tennis music Festival, koncert – Pustki

18.09.2015 (piątek)
10:00 Pioneer Kids Open
Netto Cup – Tenisowy Turniej Artystów
PEKAO Szczecin Open 2015 gry ćwierćfinałowe
19:00 PEKAO Szczecin Open 2015 mecz dnia

19.09.2015 (sobota)
Netto Cup – Tenisowy Turniej Artystów
11:00 Tenisowy Turniej VIP lucky doubles o Puchar prezydenta Szczecina
od godz. 13:00 PEKAO Szczecin Open 2015 gry półfinałowe
19:00 PEKAO Szczecin Open 2015 finał gry podwójnej
21:00 Nocny Tenisowy Turniej Dziennikarzy „Memoriał Jacka Taczalskiego”
21:00 Tennis music Festival, koncert – Tim Mitchell & Leszek Cichonski Band
20.09.2015 (niedziela)
10:00 Finał Netto Cup – Tenisowy Turniej Artystów
12:00 PEKAO Szczecin Open 2015finał gry pojedynczej

:: więcej informacji o artystach występujących podczas Tennis Music Festival

Gypsy Swing Quartet

Zespół został założony w 2001 roku przez Siergieja Wowkotruba – lidera, wirtuoza skrzypiec, muzyka pochodzącego z Ukrainy, od 20 lat na stałe mieszkającego w Polsce. W mistrzowskiej grze Siergieja mocno wyczuwalne są emocje cygańskiego swingu manouche, połączonego z delikatną wschodniosłowiańską nutką. Lider współpracował m.in. z: Jazz Band Ball Orchestra, Hot D’Jazz Trio, Five O’Clock Orchestra oraz jednym z największych współczesnych gitarzystów gatunku manouche – Joscho Stephanem. Siergiejowi na scenie towarzyszą: Sebastian Ruciński (gitara), Tomasz Wójcik (gitara) i Piotr Górka (kontrabas) – wszyscy są absolwentami Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach.

Niezwykła wrażliwość i temperament muzyków ujawniają się zarówno w grze zespołowej, jak i w partiach solowych. Na obszerny repertuar Siergiej Wowkotrub Gypsy Swing Quartet składają się nie tylko standardy gypsy swingu, ale i znane, doskonale zaaranżowane przeboje muzyki rozrywkowej i filmowej. Świeży i oryginalny sposób prezentowania muzyki ze świata jazzu i rozrywki zyskuje zespołowi szerokie grono słuchaczy, zaś koncerty to prawdziwe muzyczne spektakle o starannie przemyślanej dramaturgii i niezwykłej atmosferze.
:: materiał video powiązany z koncertem

Lora Szafran

To jeden z najciekawszych głosów polskiej sceny jazzowej i zarazem niespokojny duch, któremu zawsze mało nowych artystycznych wyzwań. Artystka podbiła serca i zdobywała nagrody od Opola i Sopotu po Los Angeles. Lora Szafran urodziła się 24 lipca 1960 roku w Krośnie. Współpracowała m.in. z formacjami Walk Away, New Presentation, Swing Orchestra Cracow oraz zespołami Jana Ptaszyna Wróblewskiego i Włodzimierza Nahornego, a u boku Mieczysława Szcześniaka czy w ramach tria Big Stars flirtowała z ambitnym popem. Śpiewała Chopina (w 1994 roku, kiedy nie było to ani takie modne, ani tak opłacalne jak dzisiaj), piosenki Wasowskiego i Przybory (z Januszem Muniakiem) oraz wiersze Jarosława Iwaszkiewicza (z Włodkiem Pawlikiem). Artystce na scenie towarzyszyć będzie Siergiej Wowkotrub Gypsy Swing Quartet. Usłyszymy zarówno utwory z repertuaru Lory Szafran jak i popularne standardy jazzowe.

Beltaine

To jeden z bardziej oryginalnych zespołów polskiej sceny folkowej. Muzykę Beltaine trudno jednoznacznie zdefiniować. Charakterystyczne brzmienie grupy jest wynikiem zderzenia różnych osobowości o skrajnie odmiennych doświadczeniach muzycznych. Główną inspiracją dla muzyków jest szeroko pojęta tradycja irlandzka i bretońska, ale muzycznie zespół zmierza po prostu przed siebie. Eksperymentuje i zaciera granice między tradycją a nowoczesnością. Grupa powstała w 2002 r. w Katowicach. Skład na początku ulegał zmianom, ale od 2006 roku Beltaine tworzy nieprzerwanie 7 muzyków. Zespół wydał 4 albumy studyjne oraz album live, będący muzycznym zapisem trasy koncertowej z gościnnym udziałem harfisty Jochena Vogela. Wszystkie trzy studyjne płyty zostały uznane za folkowe wydawnictwa roku w plebiscycie „Wirtualne Gęśle”, współorganizowanym przez Polskie Radio.

Od początku ogromną siłą Beltaine były żywiołowe koncerty, entuzjastycznie przyjmowane przez publiczność na każdej szerokości geograficznej. Grupa koncertowała m.in. w Malezji, Meksyku, USA i Kanadzie; jest regularnie zapraszana na prestiżowe festiwale w całej Europie. W 2011 roku Beltaine otrzymał nagrodę „Irish Music Award” w kategorii Top Celtic Rock Band przyznawaną przez American Irish Association.

Pustki

To zespół założony w sierpniu 1999 roku w Ostrówku przez gitarzystę Radka Łukasiewicza, perkusistę Grzegorza Śluza i śpiewającego basistę Janka Piętkę. Jako, że próby formacji odbywały się w komórce zwanej kolokwialnie “pustkami”, muzycy postanowili w ten sposób nazwać swój zespół . Debiutancka płyta “Studio Pustki” ukazała się w 2001 roku. Album zebrał wiele pozytywnych recenzji w muzycznej prasie, a promująca go piosenka “Patyczak” zyskała status alternatywnego przeboju. Z pierwotnego składu Pustek zostali obecnie Łukasiewicz i Śluza, do których dołączyła pianistka i wokalistka Barbara Wrońska.

Tim Mitchell

To amerykański wokalista, kompozytor, multiinstrumentalista i producent muzyki blues, R&B i funk. Występował w grupach Stylistics, Drifters, Harold Melvin and the Blue Notes oraz James Brown’s touring band. Urodził sie w Oklahomie w 1955 roku, aktualnie często koncertuje w Europie z międzynarodowym projektem „Vargas Blues Band” i ze swoim zespołem „The Mitchell Blues Band”. Pochodzi z muzycznej rodziny. Jego ciotka była słynną śpiewaczką operową, występowała nawet z Pavarottim. W licznej rodzinie Tima prawie wszyscy są muzykami, tworzyli słynną grupę gospel „The Famous Musical Mitchells”. Tim Mitchell obdarzony jest świetnym, ekspresyjnym głosem, a jego interpretacje są pełne feelingu i świeżości. W Szczecinie Amerykanin wystąpi u boku zespołu Leszka Cichońskiego – wybitnego polskiego gitarzysty i wokalisty bluesowego.