ARCHIWUM. Szczecin. Wydarzenia. 05.11.2016. Jak Wenus z Marsem. Spotkanie autorskie z Sylwią Trojanowską i Markiem Stelarem @ Stara Rzeźnia

ARCHIWUM. Szczecin. Wydarzenia. 05.11.2016. Jak Wenus z Marsem. Spotkanie autorskie z Sylwią Trojanowską i Markiem Stelarem @ Stara Rzeźnia

02/11/2016 0 przez Imprezy w Szczecinie

jak Wenus z Marsem, czyli literatura kobieca vs. historie kryminalne…

Szczecin, spotkanie autorskie z Sylwią TrojanowskąWydarzenie: Jak Wenus z Marsem.
Spotkanie autorskie z Sylwią Trojanowską i Markiem Stelarem
Gdzie: Stara Rzeźnia. Ul. Wendy 14. 70-655 Szczecin [zobacz na mapie]
Kiedy: 5 listopada 2016 (sobota), start godz. 16:00
Bilety: wstęp wolny

Spotkanie autorskie oraz dyskusja o dobrej literaturze przy lampce wina.

Gośćmi spotkania będą Sylwia Trojanowska i Marek Stelar – autorzy „Blisko Chmur” i „Cienia”.

Dlaczego warto sięgać po książki tych dwojga autorów ? Skąd autorzy czerpią inspirację do swoich powieści ? Do kogo skierowane są ich powieści ?

„Blisko chmur” Sylwii Trojanowskiej to kontynuacja bestsellerowej „Szkoły latania”, niesamowitej powieści o miłości, przyjaźni i podejmowaniu wyzwań przez młodą dziewczynę, Kaśkę. Po rozstaniu z Maksem, Kaśka próbuje poukładać swoje życie od nowa, choć zdaje sobie sprawę, że nie będzie łatwo. Uczucie, które sprawiło, że stała się pewniejsza siebie i szczęśliwsza, bardzo skomplikowało jej życie. Przyjaciółka, rodzina i grupa wsparcia pomagają jej przejść przez najtrudniejsze momenty, a Kaśka dzięki nim zaczyna budować nową przyszłość i pokonuje trudności. Czy uda jej się kontynuować odchudzanie i utrzymać nowy, lepszy styl życia?

Najnowsza książka Sylwii Trojanowskiej to dobra pozycja wśród literatury kobiecej nie tylko ze względu na swoją niebanalność i opis prawdopodobnych wydarzeń, co powoduje, że czytelnikom łatwo jest identyfikować się z główną bohaterką. To również książka, która z powodzeniem mogłaby być poradnikiem dla młodych dziewczyn, jak pokonywać trudności związane z wchodzeniem w dorosłość.

Z kolei najnowsza publikacja Marka Stelara pt. „Cień” to intrygująca historia o Robercie Krugłym, emerytowanym oficerze KWP w Szczecinie, który zdobywa licencję prywatnego detektywa i robi to, co potrafi najlepiej – szuka. Psów cennych ras, dowodów na przekręty, dowodów małżeńskiej zdrady, ale też dowodów niewinności. Wynajęty przez szczecińskiego biznesmena, którego siostrzeniec jest oskarżony o dwa morderstwa, staje przed największym wyzwaniem w swoim życiu. Tymczasem prowadzący śledztwo w tej sprawie prokurator Michalczyk ze zgrozą stwierdza, że tropy mogą prowadzić do księdza z miejscowej parafii.