ARCHIWUM. Szczecin. Wydarzenia. 05.06.2016. Wielki piknik Pasji – XV Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami @ Jasne Błonia

ARCHIWUM. Szczecin. Wydarzenia. 05.06.2016. Wielki piknik Pasji – XV Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami @ Jasne Błonia

02/06/2016 0 przez Imprezy w Szczecinie

Wielki Piknik Pasji na Jasnych Błoniach…

05.06.2016 Wielki Piknik Pasji, Jasne Błonia SzczecinWydarzenie: Wielki piknik Pasji
XV Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami
Gdzie: Jasne Błonia. ul. Piotra Skargi. 71-001 Szczecin
Kiedy: 5 czerwca 2016 (niedziela), godz. 11:00-18:00

Już od piętnastu lat, każdego roku szczecińskie organizacje pozarządowe spotykają się w samym sercu miasta, by udowodnić, że Szczecin to nie tylko płynnie działający organizm, połączony siecią ulic, placów, miejsc pracy i instytucji.

Miasto to przede wszystkim ludzie – realizujący swoje pasje i marzenia, zmieniający bliższe i dalsze otoczenie, angażujący się w działania społeczno-artystyczne oraz potrafiący powiedzieć głośno NIE, kiedy trzeba reagować na niesprawiedliwe czy niesprzyjające mieszkańcom działania.

To właśnie oni czekają na to by Was poznać i podzielić się z Wami swoim doświadczeniem, a przede wszystkim pozytywną energią, którą czerpią z aktywnego działania każdego dnia.

W niedzielę na Jasnych Błoniach odbędzie się Wielki Piknik Pasji, czyli XV Szczecińskie Spotkanie Organizacji Pozarządowych POD PLATANAMI.

W trakcie Wielkiego Pikniku Pasji mieszkańcy będą mogli odwiedzić blisko 160 stanowisk przygotowanych przez przedstawicieli lokalnych stowarzyszeń i fundacji.

Zielona przestrzeń Jasnych Błoni zmieni się 5 czerwca w makietę miasta POZARZĄDOWA.

Co czeka gości POZARZĄDOWA:

  • Rondo Historii – tutaj wraz z grupami rekonstrukcyjnymi goście będą mogli przenieść się w czasie.
  • Zaułek Artystów – a w nim galerie na świeżym powietrzu, wystawy malarstwa, rzeźby i rękodzieła. Plac Uśmiechów – to strefa w której każdy maluch znalazł coś dla siebie.
  • Gościniec Smaków – uraczy gości regionalnymi pysznościami.
  • Zakątek Zdrowia i Urody – jego mieszkańcy podpowiedzą m.in jak zadbać o zdrowy tryb życia. Szpaler Życzliwości- tutaj żadne pytanie nie pozostało bez odpowiedzi.
  • Park Aktywnych – a w nim gry i zawody sportowe dla małych i dużych.
  • Skwer Zaufania – tutaj goście zdobędą wiedzę na temat bezpieczeństwa i pierwszej pomocy. Bulwar Marzeń – tutaj każdy będzie mógł wyrazić swoje oczekiwania i marzenia w stosunku do szczecińskich organizacji pozarządowych.
  • Aleja Biznesu – goście Pozarządowa będą mieli okazję poznać przedsiębiorstwa, które w swojej codziennej pracy kierują się społeczną odpowiedzialnością biznesu.
  • Amfiteatr im. III Sektora – na profesjonalnej scenie organizacje pozarządowe zaprezentują swoją działalność. Będzie głośno i wesoło!

05.06.2016 Wielki Piknik Pasji, Jasne Błonia Szczecin