ARCHIWUM. Szczecin. Wydarzenia. 07.12.2016. Spotkanie autorskie z Marcinem Mellerem @ Biblioteka Filia nr 54 [ProMedia]

ARCHIWUM. Szczecin. Wydarzenia. 07.12.2016. Spotkanie autorskie z Marcinem Mellerem @ Biblioteka Filia nr 54 [ProMedia]

06/12/2016 0 przez Imprezy w Szczecinie

spotkanie autorskie z Marcinem Mellerem…

Marcin Meller w SzczecinieWydarzenie: spotkanie autorskie z Marcinem Mellerem
Gdzie: Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 54 [ProMedia]. Al. Wojska Polskiego 2. 70-741 Szczecin [zobacz w google street view]
Kiedy: 7 grudnia 2016 (środa), start godz. 18:00
Bilety: wstęp wolny

W środę (7 grudnia 2016) odbędzie się spotkanie z Marcinem Mellerem i jego ostatnią książką, zbiorem felietonów „Sprzedawca arbuzów”.

Jest to drugi zbiór jego prasowych tekstów, po książce „Między wariatami – Opowieści terenowo-przygodowe”.

Marcin Meller z wykształcenia jest historykiem. Pracował jako dziennikarz i prezenter telewizyjny. Przez wiele lat zajmował się tematyką międzynarodową, polityczną i obyczajową w tygodniku „Polityka”, prowadził programy telewizyjne, magazyny kulturalne i teleturnieje, w latach 2003-2012 był redaktorem naczelnym polskiej edycji miesięcznika „Playboy”.

„Sprzedawca Arbuzów” to zbiór felietonów publikowanych od 2012 roku w „Newsweeku”. Książka o objętości blisko 500 stron jest dla ułatwienia podzielona na tematyczne kategorie. Pierwsza część poświęcona jest sprawom rodzinnym, następne w kolejności są teksty około-polityczne.

Wart zapamiętania jest felieton-list do kuzynki, w którym autor wraca do lat PRL i jasno pokazuje jak długą, drogę nasz pełen paradoksów kraj przeszedł w ostatnich dwudziestu sześciu latach.

Książka kończy się zbiorem obyczajowym i kulturalnym. Nie brakuje tam również aktualnych tematów publicystycznych i kulturalnych.

Spotkanie poprowadzi Krzysztof Lichtblau.

Marcin Meller w Szczecinie