ARCHIWUM. Szczecin. Wydarzenia. 11.09.2017. Projekt „Okno na Świat: Tatarzy” – promocja książki i warsztaty @ Biblioteka Filia nr 54 [ProMedia]

ARCHIWUM. Szczecin. Wydarzenia. 11.09.2017. Projekt „Okno na Świat: Tatarzy” – promocja książki i warsztaty @ Biblioteka Filia nr 54 [ProMedia]

09/09/2017 0 przez Imprezy w Szczecinie

Baju, baju z tatarskiego kraju – promocja książki i warsztaty…

Projekt „Okno na Świat - Tatarzy”Wydarzenie: Projekt „Okno na Świat: Tatarzy” – promocja książki i warsztaty
Gdzie: Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 54 [ProMedia]. Al. Wojska Polskiego 2. 70-741 Szczecin [zobacz w google street view]
Kiedy: 11 września 2017 (piątek), start godz. 17:00
Bilety: wstęp wolny

Promocja książki „Baju, baju z tatarskiego kraju” połączoną będzie z warsztatami dla dzieci oraz spotkaniem dla dorosłych, poświęconym kulturze i obyczajom polskich Tatarów.

Po promocji książki, około godz. 18:00, najmłodsi uczestnicy wezmą udział w warsztatach plastycznych z Iriną Malińską. Dzieci poznają techniki tworzenia ilustracji za pomocą akwareli i… soli!

Organizator zapewnia materiały plastyczne. Udział w warsztatach jest bezpłatny, jednak ze względu na ograniczoną ilość miejsc należy zgłaszać chęć udziału drogą mailową (promocja@mbp.szczecin.pl).

Opiekunowie i inne zainteresowane osoby w tym samym czasie będą mogły spotkać się z Musą Çaxarxanem Czachorowskim, który opowie o polskich Tatarach, ich kulturze, obyczajach, historiach i tradycjach.

„Baju, baju z tatarskiego kraju” to zbiór 52 opowieści z krajów, gdzie żyją Tatarzy. Można z nich poznać tatarski folklor, lokalne zwyczaje, mają też wymiar uniwersalny, opowiadają o walce dobra ze złem.
Wydarzenie w ramach projektu „Okno na Świat: Tatarzy”.

Projekt „Okno na Świat - Tatarzy”