ARCHIWUM. Szczecin. Wydarzenia. 13.12.2012. Pokaz slajdów z wyprawy rowerowej – Enkon Pireneje 2012

05/12/2012 0 przez kierunek Szczecin

Szczecin, wydarzenia, Enkon, Pireneje, wyprawa rowerowa, pokaz slajdów, Bachus, w Szczecinie, Piotr Dul, Bodek Macal

Szczecin. Wydarzenia. 13.12.2012. Pokaz slajdów z wyprawy rowerowej – Enkon Pireneje 2012  Wydarzenie: Pokaz slajdów z wyprawy rowerowej – Enkon Pireneje 2012
Gdzie: Winiarnia Bachus. Sienna 6. Szczecin
Kiedy: 13 grudnia 2012 (czwartek), start godz. 19:00
Bilety: wstęp wolny

Piotr Dul i Bodek Macal, 2 rowerzyści ze Szczecińskiego Towarzystwa Rowerowego STRADA, wspierani przez Pirios S.A., rzucili wyzwanie leżącym na granicy Hiszpanii i Francji Pirenejom.

:: szczegóły wydarzenia w rozwinięciu…

W ciągu 12 wrześniowych dni pokonali trasę od leżącego nad Atlantykiem, nad Zatoką Biskajską San Sebastian – Donostia, przez Kraj Basków, Navarrę, Aragonię oraz Katalonię, do Andory.

Poruszali się bocznymi, mało uczęszczanymi drogami, unikając zatłoczonych dróg, dużych miast i tłumnie odwiedzanych atrakcji turystycznych. Byli w miejscach, gdzie jak mówią – czas nawet jeśli się nie zatrzymał, to na pewno biegnie zupełnie innym, wolniejszym tempem. Wylali sporo potu na podjazdach (najdłuższy z nich to około 30-kilometrowa wspinaczka w 34-stopniowym upale…), ale doświadczyli też wyciskających łzy z oczu szybkich zjazdów i związanych z nimi skoków adrenaliny.

Nagrodą za trud podjazdów były też niesamowite widoki rozpościerające się przed ich oczami. Wykonali mnóstwo zdjęć, nakręcili trochę filmów, przywieźli ze sobą mnóstwo opowieści i wspomnień.

Wyprawę zakończyli dwudniową wizytą w stolicy Katalonii – Barcelonie, gdzie nasiąkali niezwykłą atmosferą tego miasta i podziwiali między innymi kunszt i architektoniczny geniusz dzieł Gaudiego.

Wydarzenie: Pokaz slajdów z wyprawy rowerowej – Enkon Pireneje 2012
Gdzie: Winiarnia Bachus. Sienna 6. Szczecin
Kiedy: 13 grudnia 2012 (czwartek), start godz. 19:00
Bilety: wstęp wolny