ARCHIWUM. Szczecin. Wydarzenia. 14.11.2019. Spotkanie autorskie z Wojciechem Chmielarzem @ Biblioteka Filia nr 54 [ProMedia]

ARCHIWUM. Szczecin. Wydarzenia. 14.11.2019. Spotkanie autorskie z Wojciechem Chmielarzem @ Biblioteka Filia nr 54 [ProMedia]

07/11/2019 0 przez Imprezy w Szczecinie

„Rana” – spotkanie z Wojciechem Chmielarzem

Wydarzenie: Spotkanie autorskie z Wojciechem Chmielarzem
Gdzie: Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 54 [ProMedia]. Al. Wojska Polskiego 2. 70-741 Szczecin [zobacz w google street view]
Kiedy: 14 listopada 2019 (czwartek), start godz. 18:00
Bilety: wstęp wolny

W czwartek (14 listopada 2019) odbędzie się spotkanie z Wojciechem Chmielarzem i promocja jego książki „rana”. Rozmowę poprowadzi Małgorzata Stadnik.

Podobno czas leczy rany. Jednak niektóre nigdy się nie zabliźniają.

Najpierw pod kołami pociągu ginie Marysia, uczennica ekskluzywnej prywatnej szkoły na warszawskim Mokotowie. Jej nauczycielka, Elżbieta, rozpoczyna prywatne śledztwo, ale wkrótce sama ginie, a ciało znika. Jedynymi osobami, które cokolwiek widziały, są Gniewomir, nieprzystosowany społecznie chłopak zafascynowany seryjnymi zabójcami, i Klementyna, nauczycielka na życiowym zakręcie, której wydaje się, że praca w poważanej szkole to uśmiech od losu. Nic bardziej mylnego.

Żadne z nich nie chce angażować się w tę sprawę – każde z nich ma swoje powody – ale żadne nie ma wyjścia. Gdyby wiedzieli, dokąd zaprowadzi ich to śledztwo, nigdy by się na to nie odważyli.
Szkoła okazuje się pełna tajemnic. Podobnie jak pracujący w niej nauczyciele…

„Rana” to bezlitosne studium zła uśpionego w zaciszu domowego ogniska. Niepokojące i mroczne, odsłania najgłębiej skrywane tajemnice, o których nikt nie chce mówić. Nowa powieść jednego z najwyżej ocenianych i najchętniej czytanych współczesnych pisarzy odziera z wszelkich złudzeń.

Wojciech Chmielarz (ur. 1984) – publikował m.in. w „Pulsie Biznesu”, „Pressie”, „Nowej Fantastyce”, „Pocisku” i „Polityce”. Były redaktor naczelny serwisu internetowego niwserwis.pl, zajmującego się tematyką przestępczości zorganizowanej, terroryzmu i bezpieczeństwa międzynarodowego.

Jest autorem czterech książek z serii kryminałów o komisarzu Mortce oraz powieści kryminalnych „Wampir” i „Zombie” (tzw. cykl gliwicki). Pięciokrotnie nominowany do Nagrody Wielkiego Kalibru, nagrodę tę otrzymał w 2015 roku za powieść „Przejęcie”.

spotkania autorskie w Szczecinie, promocje książek w Szczecinie

Chmielarz Wojciech, Rana