ARCHIWUM. Szczecin. Wydarzenia. 16.10.2018. Dyskusyjny Klub Filmowy Zamek: Wielkie żarcie @ Zamek Książąt Pomorskich

ARCHIWUM. Szczecin. Wydarzenia. 16.10.2018. Dyskusyjny Klub Filmowy Zamek: Wielkie żarcie @ Zamek Książąt Pomorskich

12/10/2018 0 przez Imprezy w Szczecinie

Spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego Zamek…

film Szef, kino SzczecinWydarzenie: Dyskusyjny Klub Filmowy Zamek: Wielkie żarcie
Gdzie: Zamek Książąt Pomorskich. ul. Korsarzy 34. 70-540 Szczecin [zobacz w google view]
Dziedziniec Menniczy
Kiedy: 16 października 2018 (wtorek), start godz. 18:00
Bilety: wstęp wolny

Wielkie żarcie to przegląd filmów, w których motywem przewodnim jest sztuka kulinarna, rozumiana jako idea, sposób na życie, pasja.

Tytuł z jednej strony odwołuje się do kultowego filmu z 1973 r. w reżyserii Marco Ferreriego, a z drugiej stanowi przewrotną grę słów nadając mu znaczenia zarówno strawy duchowej i cielesnej.

Pikanterii spotkaniom nadadzą Krzysztof Spór, nagrodzony w 2017 r. nagrodą PISF-u za publicystykę filmową w Internecie oraz Bolesław Sobolewski, ikona szczecińskich restauratorów, muzyk, autor kulinarnych audycji radiowych i współautor książki pt. „W szponach Gryfa. Szczecin i Pomorze Zachodnie – historia od kuchni”, którzy wprowadzać będą widzów w świat filmu z perspektywy ducha i podniebienia, a artystyczno-kulinarne utarczki spowodują wkraczanie na nowe niebanalne przestrzenie.

Początek spotkania o godz. 18:00, wstęp wolny (bilety wolnego wstępu do odbioru godzinę przed seansem w kasie Kina Zamek)

Dyskusyjny Klub Filmowy Zamek: Wielkie żarcie
film: Szef

wtorek (16.10.2018), początek spotkania godz. 18:00

Reżyseria: Jon Favreau
Komedia, USA, 115 min

Carl Casper jest szefem kuchni w jednej z restauracji. Usiłuje zademonstrować swój talent kulinarny przed cenionym krytykiem i blogerem, Ramseyem Michelem, lecz właścicielce restauracji udaje się odwieść go od innowacyjnych pomysłów i przekonać, aby zaserwował klasyczne, sprawdzone dania. Ramsey wystawia restauracji, niestety, niską ocenę.

:: zwiastun filmu

film Szef, kino Szczecin