ARCHIWUM. Szczecin. Wydarzenia. 17.11.2018. Spotkanie autorskie z Marcinem Wichą @ Biblioteka Filia nr 54 [ProMedia]

ARCHIWUM. Szczecin. Wydarzenia. 17.11.2018. Spotkanie autorskie z Marcinem Wichą @ Biblioteka Filia nr 54 [ProMedia]

15/11/2018 0 przez Imprezy w Szczecinie

spotkanie autorskie z Marcinem Wichą…

Marcin Wicha, Rzeczy, których nie wyrzuciłemWydarzenie: Spotkanie autorskie z Marcinem Wichą
Gdzie: Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 54 [ProMedia]. Al. Wojska Polskiego 2. 70-741 Szczecin [zobacz w google street view]
Kiedy: 17 listopada 2018 (sobota), start godz. 16:00

Spotkanie z laureatem tegorocznej Nagrody Literackiej Nike. Gościem ProMediów będzie Marcin Wicha, który otrzymał nagrodę za tom opowiadań zatytułowany „Rzeczy, których nie wyrzuciłem”. Autor otrzymał też „Nike Czytelników”.

Do tej pory znany był głównie jako autor książek dla dzieci („Klara: proszę tego nie czytać”, „Łysol i Strusia: Lekcje niegrzeczności”, „Bolek i Lolek: genialni detektywi”, „Niezwykła historia Sebastiana Van Pirka”) oraz grafik projektujący głównie okładki czasopism, książek, plakaty a także znaki graficzne.

Jego teksty ukazywały się w „Autoportrecie”, „Literaturze na Świecie” i „Tygodniku Powszechnym”. W tym ostatnim publikował też rysunkowe komentarze.

Nagrodzona książka to opowieść o odchodzeniu matki pisarza. Jak zaznaczył przewodniczący jury, Wicha „piszę o czułości, której na co dzień się wstydzimy, i robi to w taki sposób, że wstydzić się nie ma za co”.

Spotkanie poprowadzi Anna Godzińska. Zapraszamy. Wstęp wolny.

Marcin Wicha, Rzeczy, których nie wyrzuciłem