ARCHIWUM. Szczecin. Wydarzenia. 18.05.2014. XIII Marsz dla Życia w Szczecinie

ARCHIWUM. Szczecin. Wydarzenia. 18.05.2014. XIII Marsz dla Życia w Szczecinie

11/05/2014 0 przez Imprezy w Szczecinie

Szczecin, marsz dla życia, w Szczecinie, Jasne Błonia, miasteczko życia, Katedra

Szczecin, marsz dla życia, w Szczecinie, Jasne Błonia, miasteczko życia, KatedraWydarzenie: Marsz dla Życia Szczecin 2014
Święty czlowiek! Święte życie!
Gdzie: Jasne Błonia (start), Pl. Orła Białego (meta)
Kiedy: 18 maja 2014 (niedziela), start marszu godz. 15:30

Marsz dla Życia 2014 w Szczecinie połączony będzie z dziękczynieniem za kanonizację Jana Pawła II i przemaszeruje ulicami miasta w dniu urodzin Karola Wojtyły pod hasłem „Święty człowiek! Święte życie!”.

Marsz zostanie poprzedzony Mszą świętą dziękczynną za kanonizację Jana Pawła II celebrowaną przez ks. arcybiskupa Andrzeja Dzięgę (początek mszy o godz. 14:00).

info organizatora:

Marsz dla Życia jest publiczną demonstracją obrońców życia człowieka, która ma na celu zamanifestowanie uznania wartości życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania.

Przejście ulicami miasta jest zarazem złożeniem świadectwa zaangażowania uczestników Marszu w walkę o prawo do życia dla osób najsłabszych i najbardziej bezbronnych.

Poprzez swój wydźwięk społeczny marsz skierowany jest na zewnątrz do opinii publicznej, ale ma również znaczenie dla jego uczestników, gdyż jest doświadczeniem wspólnoty i siły osób o wspólnych wartościach.

Oddziaływanie Marszu dla Życia jest uzależnione od ilości jego uczestników, tylko wtedy jest on wyraźnym znakiem dla świata i dla nas samych.

Przyłącz się i maszeruj z nami. Życie człowieka jest warte każdego zaangażowania!

Trasa tegorocznego (XIII) Szczecińskiego Marszu dla Życia jest wyznaczona trasą pielgrzymki błogosławionego Jana Pawła II ulicami naszego miasta. Rozpocznie się na Jasnych Błoniach pod pomnikiem Ojca Świętego, a zakończy na pl. Orła Białego pod bazyliką Archikatedralną, gdzie na uczestników czekać będzie wybudowane specjalnie na tę okazję Miasteczko Życia.

Zobacz także:

Galeria zdjęć z szczecińskiego Marszu dla Życia 2013