ARCHIWUM. Szczecin. Wydarzenia. 21.03.2014. Wagary z leśniczym + ognisko nad Szmaragdowym @ Jezioro Szmaragdowe, Szczecin

ARCHIWUM. Szczecin. Wydarzenia. 21.03.2014. Wagary z leśniczym + ognisko nad Szmaragdowym @ Jezioro Szmaragdowe, Szczecin

15/03/2014 0 przez kierunek Szczecin

Szczecin, wagary, jezioro Szmaragdowe, wagary z leśniczym, pierwszy dzień wiosny, 21.03.2014, ognisko, w Szczecinie

Szczecin, wagary, jezioro Szmaragdowe, wagary z leśniczym, pierwszy dzień wiosny, 21.03.2014, ognisko, w SzczecinieWydarzenie: Wagary z leśniczym
+ ognisko nad jeziorem Szmaragdowym
gdzie: Jezioro Szmaragdowe. SZCZECIN
kiedy: 21 marca 2014 (piątek)
bilety: udział bezpłatny

Pierwszy dzień wiosny już niebawem. W związku z tym Szczecińskie Centrum Informacji Turystycznej Szmaragdowe-Zdroje zaprasza tego dnia szkoły podstawowe oraz gimnazjalne do Parku Leśnego Zdroje na wspólne zwiedzanie terenu wokół jeziora Szmaragdowego.

Wszystkich chętnych uczniów po terenie Parku oprowadzać będą leśnicy z Wydziału Lasów Miejskich Zakładu Usług Komunalnych w Szczecinie.

Zainteresowani wzięciem udziału we wspólnym spędzaniu pierwszego dnia wiosny powinni pojawić się 21 marca przy Szczecińskim Centrum Informacji Turystycznej „Szmaragdowe-Zdroje”.

Wyjścia grup spod obiektu SCIT zostały zaplanowane w następujących godzinach:
godz. 09:15
godz. 10:15
godz. 11:30
godz. 12:30
Czas trwania wycieczki dla jednej grupy wyniesie około 45 minut.

Rezerwacji można dokonywać pod numerem telefonu 91 383 38 38.

Również 21.03.2014 przy obiekcie SCIT Szmaragdowe-Zdroje, zostanie zorganizowane ognisko (godz. 10:00-13:00).

Chętni do udziału w nim mogą zabrać ze sobą prowiant na przykład w postaci kiełbasek do upieczenia. Na miejscu będzie możliwość wypożyczenia kijków do pieczenia.

Ponadto w obiekcie SCIT „Szmaragdowe-Zdroje” będzie można uzyskać wiele ciekawych informacji na temat funkcjonującej w Polsce i na świecie turystycznej bazy noclegowej, jaką zapewniają schroniska młodzieżowe i szkolne schroniska młodzieżowe.

Wszyscy zainteresowani będą mogli wyrobić sobie stosowną legitymację Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych, która uprawnia do zniżek przy korzystaniu z bazy schronisk młodzieżowych.

Dojazd do Szczecińskiego Centrum Informacji Turystycznej: autobusem linii 64 i 55, przystanek Jezioro Szmaragdowe, w pobliżu przystanku znajduje się ul. Kopalniana. Dodatkowo przy jeziorze znajduje się parking.