ARCHIWUM. Szczecin. Wydarzenia. 23.01.2016. Marsz KOD. Szczecin dla demokracji przeciw inwigilacji

ARCHIWUM. Szczecin. Wydarzenia. 23.01.2016. Marsz KOD. Szczecin dla demokracji przeciw inwigilacji

17/01/2016 0 przez Imprezy w Szczecinie

Kolejna manifestacja Komitetu Obrony Demokracji w Szczecinie. Tym razem w formie marszu…

23.01.216 Marsz KOD. Szczecin dla demokracji przeciw inwigilacjiWydarzenie: Marsz KOD. Szczecin dla demokracji przeciw inwigilacji
Gdzie: Jasne Błonia. Szczecin
start pod Pomnikiem Czynu Polaków, koniec przy Urzędzie Wojewódzkim
Kiedy: 23 stycznia 2016 (sobota), start godz. 12:00
Bilety: wstęp wolny

Marsz wyruszy w samo południe spod Pomnika Czynu Polaków w Parku Kasprowicza, uczestnicy będą maszerować do Urzędu Wojewódzkiego.

Sobotnia (23.01.2016) manifestacja będzie się odbywać pod hasłem „Szczecin dla demokracji przeciw inwigilacji”.

:: z materiałów organizatora

CO CHCE WIEDZIEĆ O TOBIE WIELKI BRAT Z PiS?

Nowa ustawa o policji daje mu ogromne uprawnienia !!!

Art. 20c „Policja może uzyskiwać 'dane (…) zwane dalej »danymi internetowymi« – oraz może je przetwarzać´ bez wiedzy i zgody osoby, której dotyczą”.

Dane internetowe? Czyli powiązanie imienia i nazwiska internauty z indywidualnym numerem połączenia sieciowego (IP), internetowa korespondencja, wykaz ruchu w sieci (na jakie strony i na jaki czas wchodzisz). Każdy wydawca i właściciel portalu (każdego: aukcyjnego, randkowego, społecznościowego itd.) czy sprzedawca internetowy będzie miał obowiązek udostępnienia informacji o użytkownikach. Będzie musiał te dane gromadzić i udostępniać na własny koszt !!!

Kontrola? Artykuł 20ca mówi, że sprawuje ją właściwy terytorialnie Sąd Okręgowy – otrzymuje co pół roku sprawozdanie policji kogo i w związku z czym inwigilowano !

TO NIE JEST KABARET – TO SIĘ DZIEJE NAPRAWDĘ !!!

Co mówił o tym Rzecznik Praw Obywatelskich ?

„Adam Bodnar zauważał, że zgodnie z projektem wszystkie służby będą mogły sprawdzać dane internetowe. Chodzi tu nie tylko o numery IP i informacje teleadresowe, ale także o każde logowanie się do sieci. Dodatkowo służby nie będą musiały mieć wcześniejszej zgody sądu.

Rzecznik zwrócił uwagę, że jedyna kontrola to taka, że raz na pół roku policja oraz inne służby będą miały za zadanie przedstawiać sprawozdanie sądowi okręgowemu z liczby przypadków, statystyk, kwalifikacji prawnych i ewentualnie w razie wątpliwości zarządzić kontrolę.

– Ale jak ta kontrola będzie wyglądała, jakie będą jej skutki, a co więcej, czy osoby zainteresowane będą o tym powiadomione, były ofiarami takiego sprawdzania nie ma nic w ustawie, czyli można zakładać, że niespecjalnie taka kontrola może być rzetelna – ocenił Rzecznik Praw Obywatelskich”.

( Adam Bodnar w Poranku RDC – http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/509637,bodnar-o-ustawie-o-policji-sa-watpliwosci.html, dostęp 18 stycznia 2016)