ARCHIWUM. Szczecin. Wydarzenia. 23.03.2016. Projekcja filmu Wielka Ucieczka na Północ @ Stara Rzeźnia

ARCHIWUM. Szczecin. Wydarzenia. 23.03.2016. Projekcja filmu Wielka Ucieczka na Północ @ Stara Rzeźnia

21/03/2016 0 przez Imprezy w Szczecinie

Projekcja filmu Wielka Ucieczka na Północ…

Szczecin, Zamek Książąt Pomorskich, w Szczecinie, Kino Zamek, Wielka Ucieczka na Północ, w SzczecinieWydarzenie: Projekcja filmu Wielka Ucieczka na Północ
Gdzie: Stara Rzeźnia. Ul. Wendy 14. 70-655 Szczecin
Kiedy: 23 marca 2016 (środa), start godz. 18:00
Bilety: 10 zł (ulgowy), 15 zł (normalny)
do nabycia w Starej Rzeźni

Kontynuacja „Wielkiej Ucieczki” z 1963 r. ze Stevem McQueenem w roli głównej w Szczecinie. „Historia przedstawiona w kultowym amerykańskim filmie „Wielka Ucieczka” z 1963 r. ze Stevem McQueenem w roli głównej ma swoją kontynuację w Szczecinie.

Grupa więźniów ucieka wykopanym tunelem z najlepiej strzeżonego obozu III Rzeszy – Stalagu Luft III w Żaganiu. Dwóch norweskich lotników Per Bergsland i Jens Müller wybierają Szczecin. Szukają szwedzkich marynarzy, przeżywając w mieście dwa intensywne dni. Do miasta dociera również Anglik Harry Day i Polak Paweł Tobolski w mundurze Luftwaffe. Ich jedyną szansą jest siostra Polaka, mieszkająca w niemieckim Szczecinie.

„Wielka Ucieczka na Północ” to fabularyzowany dokument akcji, z doskonałą grą aktorską – od pierwszych minut filmu trzymający widzów w napięciu i muzyką. Ukazujący heroiczny wysiłek lotników RAF i odwieczną potrzebę wolności. Cenę jaką trzeba zapłacić by tę wolność odzyskać. Szczecin stać się miał dla nich wymarzoną bramą do tej wolności”. W filmie najlepsi aktorzy scen szczecińskich – film w najlepszej jakości DCP.

Producent Magnolia Management Group Koproducent Zachodniopomorski Fundusz Filmowy Pomerania Film 2014, Polska, dokument fabularyzowany, 61′ Reżyseria. Andrzej Fader, obsada: Przemysław Walich, Paweł Niczewski

:: materiały video powiązane z filmem