ARCHIWUM. Szczecin. Wydarzenia. Imprezy. 10.06.2017. Piknik rodzinny – Czerwona Nitka @ Wały Chrobrego

ARCHIWUM. Szczecin. Wydarzenia. Imprezy. 10.06.2017. Piknik rodzinny – Czerwona Nitka @ Wały Chrobrego

09/06/2017 0 przez Imprezy w Szczecinie

rodzinny piknik na Wałach Chrobrego…

10.06.2017 piknik rodzinny Czerwona Nitka, Wały Chrobrego w SzczecinieWydarzenie: Piknik rodzinny – Czerwona Nitka
Gdzie: Wały Chrobrego. 70-500 Szczecin [zobacz w google street view]
Kiedy: 10 czerwca 2017 (sobota), start godz. 13:00
Bilety: wstęp wolny

Czerwona nitka zawita w Szczecinie.

Impreza będzie typowym wydarzeniem o charakterze pikniku rodzinnego zaczynającego się o godzinie 13:00 i trwającego do wieczora.

Impreza odbędzie się na terenie ul. Jana z Kolna wraz z terenem Wałów Chrobrego.

Przestrzeń imprezy będzie podzielona na kilka stref edukacyjno-rozrywkowych. Każdy znajdzie coś dla siebie Strefy będą przypisane do kategorii wiekowych uczestników.

Wśród stref powinny się pojawić też takie, w których tematem aktywności/animacji/zabaw będzie czerwona nitka. W strefach dedykowanych dorosłym przewodnim tematem oczywiście będzie krwiodawstwo.

Na terenie znajdą się strefy odpoczynku wyposażone w ławki i krzesła, a także parasole dla uczestników eventu. Tak jak było to na starcie Trasy czerwonej nitki w Warszawie tak i na imprezie regionalnej Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zapewniają dowóz autokarem dawców krwi, oczywiście zapewniając również powrót. Niestety liczba miejsc jest bardzo ograniczona. Warto jak najszybciej zapytać się w swoim centrum czy są jeszcze wolne miejsca.

Honorowi Dawcy Krwi mają również zapewnione ubezpieczenie oraz posiłek. Oczywiście co to by była za impreza dla krwiodawców jeżeli w czasie jej trwania nie można by było oddać krwi. Na terenie będą mobilne stacje poboru krwi tzw. krwiobusy. Tak jak miało to miejsce w czasie imprezy w stolicy w czasie pikniku będzie dobrej muzyki. Wystąpi Mrozu oraz zespół Bubliczki.

Dla bardziej aktywnej części honorowych dawców krwi i pozostałych gości będą atrakcje oparte na rywalizacji i współzawodnictwie. Podobne zabawy będą miały zapewnione zarówno dzieci jak i młodzież.

Będą m.in. dmuchane zjeżdżalnie czy też suche baseny. Nie zabraknie również fotobudki w której będzie można sobie zrobić eventowe fotki. W strefie dla dorosłych znajdą się symulatory bezpiecznej jazdy – interaktywne urządzenia, symulujące wydarzenia, które mogą zaistnieć na drodze, uczące jak się zachować w niebezpiecznych sytuacjach, a także pozwalające kierowcom sprawdzić swoje umiejętności, czas reakcji i odruchowe zachowania w trakcie zaistnienia nieprzewidzianych wydarzeń.

I chyba najciekawsza rzecz została nam na sam koniec. A mianowicie na w jednej ze stref powstanie trawersowa konstrukcja – czworobok o wysokości ok. 2,2 m i boku 10 m stworzy cube o powierzchni 100 m2. Między bokami konstrukcji rozciągnięta zostanie czerwona nitka, która stworzy pajęczynę. Zadaniem Uczestników będzie przedostanie się z jednego boku na drugi w dowolny sposób, ale tak, aby nie przerwać czerwonej nitki. Ministerstwo Zdrowia orientacyjnie liczy na obecność 5000 osób.

Jak widzicie zapowiada się świetna zabawa.

10.06.2017 piknik rodzinny Czerwona Nitka, Wały Chrobrego w Szczecinie