ARCHIWUM. Szczecin. Wydarzenia. Imprezy. 12-13.05.2012. Piknik nad Odrą. Wały Chrobrego

05/05/2012 0 przez kierunek Szczecin
Wydarzenie: Piknik nad Odrą
Gdzie: Wały Chrobrego. Szczecin
Kiedy: 12-13 maja 2012 (sobota-niedziela)
Bilety: dla odwiedzających wstęp bezpłatny

W weekend 12-13 maja 2012 na szczecińskich Walach Chrobrego odbędzie się kolejna impreza z cyklu Piknik nad Odrą…

:: szczegóły wydarzenia, w rozwinięciu…

zobacz: Galeria zdjęć z wydarzenia

Piknik nad Odrą to wielki weekendowy festyn turystyczny dla szerokiej publiczności. Podczas ubiegłorocznej edycji imprezę odwiedziło ponad 60 tys. osób.

Podczas każdego Pikniku nad Odrą na Wałach Chrobrego staje ogromny 2500 litrowy gar w którym co roku gotowane są inne potrawy. W tym roku będzie to zupa pieczarkowa po szczecińsku.

Najważniejszym wydarzeniem „Pikniku nad Odrą” są Targi Turystyczne MARKET TOUR, które w tym roku odbędą się po raz dwudziesty pierwszy.
Wśród wystawców znajda się firmy z branży: biura podróży, hotele, ośrodki wypoczynkowe, rekreacyjne, sanatoryjne, a także regiony i miasta turystyczne z Polski i zagranicy.

Jarmark nad Odrą oraz wesołe miasteczko
Podczas Pikniku nad Odrą powstanie alejka stoisk z zabawkami, pamiątkami, wyrobami artystycznymi, gastronomią oraz atrakcjami dla dzieci, m.in. dmuchanymi zamkami.
W tym roku gościć będziemy wesołe miasteczko z Czech.

Odwiedzający jak co roku spodziewać się mogą wspólnych zabaw oraz występów artystycznych kapel ludowych i zespołów wokalnych. Pojawiają się ludowi artyści – rękodzielnicy, będzie można zobaczyć prezentacje strojów ludowych oraz posmakować regionalnych potraw.

Prezentacje wyrobów i kuchni regionalnych w ramach Pikniku nad Odrą
Jest to wydarzenie kulinarne, które ma na celu promowanie regionalnej, lokalnej i tradycyjnej kuchni z województwa zachodniopomorskiego i nie tylko.
Festiwal składa się z części kiermaszowo–promocyjnej oraz artystycznej.

Biorą w nim udział grupy producenckie z branży rolno–spożywczej, firmy, gospodarstwa rolne produkujące ekologiczną, tradycyjną żywność.
Podczas kiermaszu można zobaczyć, skosztować i kupić tradycyjne regionalne specjały kulinarne, a także poznać ich receptury i tradycje z nimi związane. Pięknie i bogato udekorowane stoiska kuszą odwiedzających zarówno swoim wyglądem, jak i bogactwem wystawianych towarów. Niektóre z produktów to zapomniane smaki, które dzięki inicjatywom takim, jak Festiwal Wyrobów i Kuchni Regionalnych mają możliwość ponownie zagościć na naszych stołach. Wiele z oferowanych podczas prezentacji wyrobów wpisanych jest na listę Produktów Tradycyjnych Województwa Zachodniopomorskiego.

Targi ORGANIC
Kolejnym wydarzeniem Pikniku nad Odrą będą 8. Targi Żywności i Produktów Ekologicznych ORGANIC.
To doskonała okazja do spotkania z producentami żywności z województwa zachodniopomorskiego, Polski oraz zagranicy. Można będzie kupić ekologiczną żywność i rękodzieło wykonane z produktów naturalnych.

Piknik Nad Odrą 20112 – program imprezy

Piknik Nad Odrą – dzień 1
12 maja 2012 (sobota)

11:00-18:00 prezentacje wystawców w ramach Targów Turystycznych Market Tour
11:00-22:00 atrakcje na scenie
11:00-22:00 Jarmark – handel, rozrywka, gastronomia

Piknik Nad Odrą – dzień 2
13 maja 2012 (niedziela)

11:00-22:00 atrakcje na scenie
11:00-20:00 Jarmark – handel, rozrywka, gastronomia
11:00-18:00 prezentacje wystawców w ramach Targów Turystycznych Market Tour