ARCHIWUM. Szczecin. Wydarzenia. Imprezy. 13-14.05.2017. Piknik nad Odrą i 26. Targi Turystyczne Market Tour @ Wały Chrobrego

ARCHIWUM. Szczecin. Wydarzenia. Imprezy. 13-14.05.2017. Piknik nad Odrą i 26. Targi Turystyczne Market Tour @ Wały Chrobrego

12/05/2017 0 przez Imprezy w Szczecinie

wiosenna edycja kiermaszu ogrodniczego Pamiętajcie o Ogrodach na Wałach Chrobrego…

13-14.05.2017 Piknik nad Odrą, SzczecinWydarzenie: Piknik nad Odrą
Gdzie: Wały Chrobrego. 70-500 Szczecin [zobacz w google street view]
Kiedy: 13-14 maja 2017 (sobota-niedziela)
Bilety: wstęp wolny

Drugi weekend maja w Szczecinie, to jak co roku wielkie święto turystyczne – Piknik nad Odrą połączony z Targami Turystycznymi.

Nabrzeże przy Wałach Chrobrego wypełni się kolorowymi straganami i tysiącem zwiedzających.

„Piknik nad Odrą“ to jedna z najliczniej odwiedzanych imprez w Polsce, która łączy charakter targowy z atrakcjami i ofertami dla całej rodziny, a ponadto daje możliwość degustacji rozmaitych przysmaków. To doskonała okazja dla osób szukających rozrywki i inspiracji do wyjazdów turystycznych.

Piknik nad Odrą – Wiosenny rodzinny festyn

Piknik nad Odrą ma charakter wiosennego rodzinnego festynu, który oferuje atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. W tym roku ponowie powstaną place zabaw, wesołe miasteczko, scena z występami muzycznymi i pokazami tanecznymi oraz jarmark.

Odwiedzający będą mogli wziąć udział w licznych konkursach z nagrodami. Na stoiskach jarmarku każdy znajdzie coś dla siebie. Od przysmaków powstających na bazie naturalnych oryginalnych receptur, poprzez upominki na Dzień Mamy z całego wachlarza ofert biżuteryjnych, biokosmetyków, bądź mody inspirowanej folklorem, do zabawek z surowców naturalnych na Dzień Dziecka.

Piknik nad Odrą – Piknikowa Estrada

Na piknikowej scenie również nie zabraknie atrakcji. Zobaczymy występy wielu zespołów muzycznych – od folku, przez dixiland, szanty, afrosambę, piosenkę poetycką, aż po muzykę elektroniczną i rock.

Artyści promować będą regiony z których przyjechali – pojawią się zespoły z różnych krańców Polski, ale i goście z zagranicy. Podczas imprezy będziemy mieli okazję wysłuchać występu Marcina Januszkiewicza. Jego ostatni singiel „Stany”, nagrany wraz z Natalią Sikorą pojawił się na Liście Przebojów Radiowej Trójki.

Poza zespołami muzycznymi na scenie wystąpią grupy taneczne – laureaci wielu festiwali i przeglądów.

Nie zabraknie także konkursów zorganizowanych przez wystawców, w których będzie można wygrać ciekawe nagrody.

Sobotni wieczór nie obędzie się bez szczecińskiego akcentu. Na scenie zobaczymy zespół Chorzy.

Piknik nad Odrą od lat cieszy się dużą popularnością zarówno wśród mieszkańców Szczecina, jak i turystów z Polski i Niemiec – odwiedza go średnio około 50 000 osób.

Tegoroczna edycja Targów Turystycznych Market Tour organizowana jest już po raz 26. – nieprzerwanie od 1992 roku. Są to pierwsze pod względem liczby odwiedzających i drugie pod względem „stażu” targi turystyczne w Polsce.

Impreza składa się z kilku wydarzeń, tworzących wyjątkową, turystyczną atmosferę:

Piknik nad Odrą – Targi Turystyczne Market Tour

W alejach targów MARKET TOUR swoją ofertę zaprezentują regiony i miasta turystyczne z Polski i zagranicy, w tym z Czech, Niemiec czy Węgier, biura podróży, hotele, ośrodki wypoczynkowe, rekreacyjne i sanatoryjne oraz przewoźnicy.

Targi to okazja, aby zebrać ofertę turystyczną wyjazdów letnich i zimowych, zaplanować zarówno długi, wakacyjny urlop, jak i krótki wypoczynek. Będzie można spotkać się również z Królową Puszczy Barlineckiej, będącej w towarzystwie bogini Moriany, oraz zapoznać się z ofertą Europejskiej Stolicy Nordic Walking w zakresie aktywnego wypoczynku.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi serdecznie zaprasza do odwiedzenia stoiska „Odpoczywaj na wsi”, gdzie można zapoznać się z ofertą gospodarstw agroturystycznych, zagród edukacyjnych i Hitów Turystyki Wiejskiej. Odwiedzający stoisko będą mogli aktywnie uczestniczyć w różnego rodzaju konkursach, zabawach oraz warsztatach edukacyjnych i rękodzielniczych.

Podczas Pikniku nad Odrą będzie można również zapoznać się z ofertą rejsów edukacyjnych Niebieska Szkoła czyli dwumiesięcznych rejsów oceanicznych na pokładzie żaglowca STS Fryderyk Chopin, zobaczyć nowe lekkie łodzie żaglowe typu katamaran, mieszczące się w podróżnej torbie, oraz zapoznać się z wycieczkami i wyprawami kajakowymi i rowerowymi, pod hasłem „Poznaj swój kraj zanim wyruszysz w dalekie podróże”.

Odwiedzający Market Tour będą mogli również wziąć udział w wycieczce rowerowej szlakiem ODRA/NYSA. Przewodnicy BIKE NATURE poprowadzą grupę i opowiedzą różne ciekawostki na trasie.

Piknik nad Odrą – Piknikowe smaki

Piknikowi towarzyszyć będą Targi Żywności i Produktów Ekologicznych ORGANIC. Jest to propozycja dla wszystkich zainteresowanych ekologicznymi i naturalnymi produktami oraz unikalnym rękodziełem.

Odwiedzający będą mieli także okazję spróbować wyrobów z regionów m.in. Lubuskiego, Wielkopolskiego i Zachodniopomorskiego wpisanych na Listę Produktów Tradycyjnych, oraz lokalnych specjałów w ramach Alei Zachodniopomorskich Smaków.

Wielbicieli dobrego piwa z pewnością ucieszy obecność małych, regionalnych browarów, serwujących swoje wyroby w specjalnie przygotowanej Strefie Browarów podczas Minifestiwalu Piwa.

W tym roku jednym z wydarzeń towarzyszących w ramach Pikniku nad Odrą jest Festiwal Smaków Food Trucków . W Szczecinie to wydarzenie odbyło się już dwukrotnie. Ideą festiwalu jest promowanie zdrowego, różnorodnego i wykonanego z ogromną pasją jedzenia z food trucków.

W nadchodzącej edycji podczas Pikniku nad Odrą udział weźmie blisko 20 restauracji na kółkach z całej Polski, reprezentujących kuchnię z najróżniejszych zakątków świata. Na gości czekać będą dania kuchni: meksykańskiej, bliskowschodniej, japońskiej, amerykańskiej, francuskiej, hiszpańskiej oraz polskiej. Na gości czekać będą miejsca siedzące, muzyka i wiele kulinarnych nowości!

Piknik nad Odrą – Wielkie gotowanie

Pierwszego dnia Pikniku odbędzie się Wielkie Gotowanie czyli przygotowanie oryginalnej potrawy w Wielkim Garze.

W tym roku ugotowana zostanie „Uckermärker Käsesuppe“ czyli tradycyjna zupa serowa przygotowana przez Region Brandenburgii, naszych najbliższych niemieckich sąsiadów, od lat prezentujących swoją ofertę turystyczną na Market Tour.

Około 10 tys. porcji powędruje do uczestników. Gotowanie odbywa się od godzin porannych, degustacja rozpocznie się tradycyjnie po godzinie 14:00.

Piknik nad Odrą 2017

weekend, 13-14 maja 2017
sobota: 11:00-22:00,
niedziela: 11:00-20:00

13-14.05.2017 Piknik nad Odrą, Szczecin