ARCHIWUM. Szczecin. Wydarzenia. Kino. 25-29.09.2019. Rzeczywistość wirtualna – bezpłatne seanse: „MS Piłsudski – ukryta historia” oraz „Kartka z Powstania” @ Plac Solidarności

ARCHIWUM. Szczecin. Wydarzenia. Kino. 25-29.09.2019. Rzeczywistość wirtualna – bezpłatne seanse: „MS Piłsudski – ukryta historia” oraz „Kartka z Powstania” @ Plac Solidarności

20/09/2019 0 przez Imprezy w Szczecinie

bezpłatne pokazy filmowe z zastosowaniem wirtualnej rzeczywistości (VR)…

Wydarzenie: Rzeczywistość wirtualna – bezpłatne seanse: „MS Piłsudski – ukryta historia” oraz „Kartka z Powstania”
Gdzie: Pl. Solidarności 1. 70-515 Szczecin [zobacz w google street view]
Kiedy: 25-29 września 2019 (środa-niedziela), program w rozwinięciu

W dniach 25-29 września 2019 na placu Solidarności w Szczecinie stać będzie sferyczny namiot Wirtualnego Teatru Historii „Niepodległa”.

Dzięki zapierającej dech technologii Virtual Reality będzie można odbyć tam niezapomniany rejs po Atlantyku liniowcem MS „Piłsudski”, zanurzyć się w pełen magicznych przeżyć świat eleganckich wnętrz i opowieści o statku, który był dumą międzywojennej Polski.

Będzie można także się udać w podwodną misję do wraku „Piłsudskiego”, który spoczywa na dnie Morza Północnego.

bezpłatne seanse Wirtualnego Teatru Historii Niepodległa, MS Piłsudski – ukryta historia oraz Kartka z Powstania

Kolejna projekcja związana będzie z rocznicą powstania Polskiego Państwa Podziemnego – wzruszający i pełen emocji film „Kartka z Powstania”, który przeniesie widzów w trudny czas Powstania Warszawskiego i pozwoli poczuć się uczestnikami tamtych wydarzeń.

czym jest Wirtualny Teatr Historii „NIEPODLEGŁA”

Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” to stworzona przez Fundację Koncept Kultura oraz Biuro Programu „Niepodległa” przestrzeń, w której popularyzowana jest historia Polski za pomocą technologii Virtual Reality.

W sferycznej kopule o średnicy 8 m i wysokości 4 m, wyposażonej w 15 obrotowych foteli z najnowszymi urządzeniami VR, widzowie zabierani są w wirtualny świat otaczających ich wydarzeń sprzed lat.

BEZPŁATNE POKAZY W SZCZECINIE

Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” to dwa bezpłatne seanse: „MS Piłsudski – ukryta historia” oraz „Kartka z Powstania”.

Niezwykły pokaz VR o najwspanialszym polskim transatlantyku rozpoczyna się na dnie Morza Północnego, gdzie widzowie udają się z „misją badawczą” na wrak MS „Piłsudski”. Chwilę później przeniosą się w czasie o 100 lat w wygenerowany przez grafików świat 360°, w którym stają się uczestnikami wydarzeń z historii Polski.

Widzowie będą świadkami utraty niepodległości oraz jej odzyskania, spotkają bohaterów sprzed lat: Józefa Piłsudskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Thomasa Woodrowa Wilsona.

Odbędą niezapomniany rejs na wiernie odtworzonym na podstawie archiwalnych dokumentów pokładzie „Piłsudskiego”, gdzie przywita ich legendarny kapitan Mamert Stankiewicz i zaprosi do zwiedzania pięknych i eleganckich wnętrz transatlantyku, wypełnionych polską sztuką i designem.

Zatopieni w wirtualnym świecie widzowie będą też świadkami wybuchu II wojny światowej i zatonięcia „Piłsudskiego”.

„Kartka z Powstania” to pierwszy w Polsce film fabularny zrealizowany w technologii wirtualnej rzeczywistości (Cinematic VR). Film opowiada historię jednego z powstańców warszawskich, kapitana Władysława Sieroszewskiego „Sabały”, który wychodząc do Powstania w sierpniu 1944 roku, otrzymał od swojej córki małą kartkę z modlitwą. Wtedy jeszcze nie wiedział, że ta kartka wpłynie na jego dalsze losy.

O Powstaniu Warszawskim zrealizowano już wiele filmów, jednak nikt wcześniej nie opowiedział o tym wydarzeniu z wykorzystaniem technologii wirtualnej rzeczywistości. Czy oglądając scenę walki partyzanckiej mamy ochotę schować się, czy też walczyć? Czy widząc zniszczoną wojną Warszawę czujemy smutek, czy złość? Dzięki temu, że VR potrafi oszukać ludzki mózg, co do odczuwania obecności w danym miejscu, jesteśmy bliżsi odpowiedzi na te pytania.

bezpłatne seanse Wirtualnego Teatru Historii Niepodległa, MS Piłsudski – ukryta historia oraz Kartka z Powstania

ZAREZERWUJ SEANS!

Seanse w Wirtualnym Teatrze Historii „Niepodległa” w Szczecinie odbywać się będą w dniach 25–29 września 2019 roku w godzinach 12:00-19:00 na Placu Solidarności na dachu Muzeum Narodowego w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy.

Bezpłatne pokazy przeznaczone są dla widzów powyżej 12 roku życia.

BILETY na bezpłatne seanse: „MS Piłsudski – ukryta historia” oraz „Kartka z Powstania”

aby dokonać rezerwacji KLIKNIJ

bezpłatne seanse Wirtualnego Teatru Historii Niepodległa, MS Piłsudski – ukryta historia oraz Kartka z Powstania