ARCHIWUM. Szczecin. Wydarzenia. Projekcje Filmowe. 22-29.07.2018. Dąbskie Wieczory Filmowe 2018

ARCHIWUM. Szczecin. Wydarzenia. Projekcje Filmowe. 22-29.07.2018. Dąbskie Wieczory Filmowe 2018

21/07/2018 0 przez Imprezy w Szczecinie

Dąbskie Wieczory Filmowe 2018, program wydarzenia…

Dąbskie Wieczory Filmowe 2018Wydarzenie: Dąbskie Wieczory Filmowe 2018
Gdzie: różne miejsca, program w rozwinięciu
Kiedy: 22-29 lipca 2018
Bilety: wstęp wolny

Dąbskie Wieczory Filmowe to prezentacje i spotkania filmowe w wakacyjnych warunkach, na plaży nad czwartym co do wielkości jeziorem w Polsce.

Takie połączenie sprzyja budowaniu wyjątkowej atmosfery, a światła miasta po drugiej stronie jeziora stwarzają dodatkowe poczucie oderwania od codzienności.

W ciągu kilkunastu lat istnienia DWF uzyskały rangę jednego z najciekawszych przedsięwzięć kulturalnych Szczecina i na stałe wpisało się w jego letnią ofertę adresowaną do mieszkańców i turystów.

Projekcje i spotkania jak co roku odbędą się w Klubie Delta, hangarze jachtowym oraz na plaży nad jeziorem Dąbie. Zwłaszcza te ostatnie zapadają w pamięć ich uczestników. Wszystko przez niepowtarzalny klimat i aurę wyjątkowego miejsca potęgowaną łunami miasta na przeciwległej stronie jeziora.

Organizatorem Dąbskich Wieczorów Filmowych jest Miejski Ośrodek Kultury w Szczecinie.

Dąbskie Wieczory Filmowe 2018
PROGRAM

22 lipca (niedziela)

16:00 – Klub Delta (ul. Racławicka 10)

„Cicha noc” – projekcja filmu oraz spotkanie z reż. Piotrem Domalewskim

Adam, na co dzień pracujący za granicą, w Wigilię Bożego Narodzenia odwiedza swój rodzinny dom na polskiej prowincji. Z początku ukrywa prawdziwy powód tej nieoczekiwanej wizyty, ale wkrótce zaczyna wprowadzać kolejnych krewnych w swoje plany. Szczególną rolę do odegrania w intrydze ma jego ojciec, brat, z którym Adam jest w konflikcie oraz siostra z mężem. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy świąteczny gość oznajmia, że zostanie ojcem. Wtedy, zgodnie z polską tradycją, na stole pojawia się alkohol. Nikt z rodziny nie spodziewa się, jak wielki wpływ na życie ich wszystkich będą miały dalsze wydarzenia tej wigilijnej nocy.

https://youtu.be/cA6BUYVkQoE

23 lipca (poniedziałek)

19:00 – Klub Delta (ul. Racławicka 10)

„Cicha noc” w reż. Pawła Paszty – projekcja oraz spotkanie z autorką Gabrielą Muskałą i aktorką Anną Januszewską

To nie pierwsza sztuka, którą napisały pod pseudonimem siostry – Monika Muskała (tłumaczka) i Gabriela Muskała (aktorka). Podobnie, jak w poprzednich dramatach tej spółki autorskiej, w centrum zainteresowania mamy wielopokoleniową polską rodzinę z matką w roli głównej i pamięcią oraz pamiętaniem w tle.

Akcja sztuki rozgrywa się dzień przed oraz w Wigilię Bożego Narodzenia. I choć wszyscy bohaterowie oczekują nadchodzących Świąt, wiedzą, że jak co roku, ich rodzinne spotkanie wywoła serię niechcianych, często bolesnych wspomnień związanych z miejscem pochodzenia rodziny, z tragedią, jaka przed laty spotkała rodzinę ze strony Ukraińców.

24 lipca (wtorek)

19:00 – Klub Delta (ul. Racławicka 10)

„Mistrz świata” – projekcja oraz spotkanie z bohaterem – Jerzym Górskim

Historia życia Jurka Górskiego to fascynująca droga od całkowitego dna po sam szczyt. Kiedy ćpał, miał przydomek Króla Narkomanów. Kiedy został sportowcem, postanowił zostać mistrzem. Wygrywał i ponosił konsekwencje. „Mistrz Świata” to film o nieustępliwym dążeniu do celu i o cenie zwycięstwa.

25 lipca (środa)

19:00 – Klub Delta (ul. Racławicka 10)

Koncert: Arek Jakubik Solo

Arek Jakubik Solo to projekt muzyczny Arkadiusza Jakubika we współpracy m.in. Z Olafem Deriglasoffem (Apteka, Homo Twist, Pudelsi, Kazik na Żywo). W kwietniu 2018 r. ukazała się płyta zespołu pt. „Szatan na Kabatach”.

podczas koncertu usłyszymy:

Arkadiusz Jakubik – wokal
Olaf Deriglasoff – gitara, bas
Maks Kucharski – klawisze, alt sax.
Piotr Jabłoński – perkusja

26 lipca (czwartek)

19:00 – Klub Delta (ul. Racławicka 10)

„Człowiek z Magicznym Pudełkiem” – pokaz filmu oraz spotkanie z reż. Bodo Koxem

Niezwykła komedia o podróżowaniu w czasie i miłości potrafiącej pokonać wszelkie granice czasoprzestrzeni.

Warszawa, rok 2030. Wydawać by się mogło, że dla Adama lepsze jutro było wczoraj… Dotknięty amnezją niewiadomego pochodzenia bohater musi zacząć wszystko od nowa. Przeprowadza się i rozpoczyna pracę w korporacji. W firmie Adam poznaje atrakcyjną Gorię, którą jest totalnie oczarowany. Początkowo dziewczyna opiera się jego zalotom, uparcie twierdząc, że nie jest w jej typie.

Gdy jednak romans nabiera rumieńców, chłopak dokonuje niebywałego odkrycia. W swoim nowym mieszkaniu znajduje stare radio, które nadaje audycje z lat 50. Okazuje się, że odbiornik emituje również fale umożliwiające teleportację. Podczas jednej z podróży Adam „utyka” w 1952 roku.

Zaniepokojona nieobecnością ukochanego Goria podejmuje się fascynującej, ale i niebezpiecznej misji sprowadzenia go z powrotem.

27 lipca (piątek)

Plaża Miejska nad jeziorem Dąbie

21:30 – „Ojcze Masz”

Bohaterem „Ojcze masz” jest Marcel, punkrockowy muzyk. Chociaż jest już po czterdziestce, nadal się nie ustatkował. Zgodnie z hasłem 'no future’ żyje od koncertu do koncertu, od imprezy do imprezy.

Któregoś wieczoru spotyka Basię, swoją dawną przyjaciółkę. Ona też ma być przygodą jednej nocy, ale ostatecznie kieruje życie Marcela na zupełnie nowe tory.

22:30 – „Najlepszy”

Głównym bohaterem filmu jest sportowiec, który zachwycił świat, a który w Polsce, do dziś, pozostaje osobą praktycznie nieznaną.

To fascynująca, pełna morderczego wysiłku, spektakularnych upadków i niezwykłej siły, historia inspirowana życiem Jerzego Górskiego, który ukończył bieg śmierci oraz ustanowił rekord świata w triathlonowych mistrzostwach świata, zdobywając tytuł mistrza na dystansie Double Ironman z czasem 24h:47min:46sek. Ten rekord nie byłby jednak możliwy, gdyby w jego życiu nie pojawiły się dwie kobiety. Jedną stracił. Druga stała się inspiracją, aby zawalczył o swoje życie.

https://youtu.be/oXaw9kI0olI

28 lipca (sobota)

Plaża Miejska nad jeziorem Dąbie

21:30 – „Najbrzydszy samochód świata”

Najmłodszym bohaterem dokumentu jest ponad pięćdziesięcioletni samochód marki Wartburg. Auto wciąż jest w drodze, a za jego sterami siedzi Bogdan wraz z matką.

Film drogi, który toczy się pomiędzy Majdankiem a Niemcami, jest w gruncie rzeczy podróżą w przeszłość – odtwarzaniem wspomnień czasów wojny. To także portret wyjątkowej relacji matki i syna. Bogdan poświęca niemal cały czas dla Kazimiery – za wyjątkiem chwil, kiedy przypadkowym osobom z dumą prezentuje osobliwą brzydotę samochodu.

22:30 – „Atak Paniki”

Wielowątkowa opowieść, w której zwykli ludzie wpadają w wir nieoczekiwanych zdarzeń, co radykalnie odmieni ich życie.

Atrakcyjna autorka kryminałów na randce spotyka swojego byłego. Wracające z wakacji małżeństwo wybiera najgorsze miejsca w samolocie. Nastolatek po raz pierwszy pali trawkę i przeżywa totalny odlot. Młoda dziewczyna ryzykuje, że koleżanki zdemaskują ją jako gwiazdę porno. Panna młoda z pomocą psiego psychologa rodzi na własnym weselu, a w tym czasie kelner próbuje uratować planetę.

Brawurowa komedia, w której nic nie jest tym czym się wydaje, a codzienność zamienia się w czyste wariactwo.

29 lipca (niedziela)

Camping Marina, Przestrzenna 23, hangar jachtowy

15:00 – „Praca” – projekcja filmu oraz spotkanie z reż. Mateuszem Gołębiewski

Film opowiada o młodym, niepełnosprawnym intelektualnie mężczyźnie który staje przed życiowym wyborem między własną asekuracją zapewnioną mu dzięki pomocy społecznej w mieście a wspieraniem rodziny na wsi. Paweł radzi sobie ze stresem jaki wiąże się z podjęciem trudnej decyzji uciekając w świat marzeń.

16:00 – koncert Bolewski & Tubis

Projekt Bolewski&Tubis jest przecięciem artystycznych dróg Radka Bolewskiego – perkusisty, kompozytora muzyki teatralnej znanego z zespołów takich jak L.Stadt, Fonovel oraz Macieja Tubisa – pianisty, kompozytora znanego głównie z autorskiego tria jazzowego Tubis Trio.

Połączenie dwóch różnych światów muzycznych zaowocowało projektem, w którym muzycy w pełni realizują swoje artystyczne dążenia: zamiłowanie do pisania piosenek oraz improwizację, w której jako jazzowi muzycy czują się doskonale i która daje im wolność muzycznej wypowiedzi.

15:00-19:00 – Rodzinny Piknik Ekologiczny

Ekologiczny piknik dla rodzin. W programie gry, zabawy i zajęcia o tematyce ekologicznej, m.in.:

1. Kino Hybrydowe: Instalacja składająca się z systemu audiowizualnego podłączonego zasilanego przez moduły fotowoltaiczne oraz prąd wytworzony przez uczestników wydarzenia podczas jazdy na stacjonarnych rowerach zaopatrzonych w specjalną prądnicę. W ten sposób wytworzony prąd zasili komputer, głośniki i rzutnik. Na ekranie kinowym pokazywane będą filmy o tematyce ekologicznej, a także bajki stworzone przez bielskie Studio Filmów Rysunkowych (jesteśmy także otwarci na propozycje ze strony organizatorów).

2. Wystawa „Zadbaj o klimat”: Wystawa składa się z 12 plansz przedstawiających możliwości pozytywnych, prostych działań dla Ziemi. Dotyka takich kwestii jak: ograniczanie ilości odpadów, oszczędzanie surowców naturalnych, oszczędzanie energii i wody, ekomobilność, odnawialne źródła energii.

Gry i zabawy edukacyjne dla rodzin:

3. Eko – puzzle: Ogromne puzzle z motywem ekologicznym są dobrym narzędziem edukacyjnym angażyjącym zarówno dorosłych jak i dzieci. Dodatkowo, wspólne układnie puzzli interguje uczestników imprezy.

4. Upcyklingowy triatlon: Zabawa polegająca na pokonaniu wskazanego dystansu trzema różnymi sposobami: balansując i turlając jednoczenie rurę PCV, idąc na mini szczudłach z profili aluminiowych z odzysku i prawidłowo odpowiadając na ekologiczne pytanie.

5. Gra planszowa: Przestrzenna gra o wymiarach 3×4 metry, w której uczestnicy sami są pionkami i rzucając ogromna kostką przesuwają się na kolejne pola. Każdemu polu przyporządkowane jest pytanie dotyczące zagadnień ekologicznych, dostosowane do wieku uczestnika gry.

6. Memory: Gra przestrzenna o tematyce ekologicznej, oszczędzaniu surowców naturalnych i zmianie nawyków. W grze jest 24 plansz o wymiarach 30×30 cm. Plansze są rozkładane obrazkami do podłoża. Uczestnicy muszą odgadnąć ich położenie odnajdując pary. Na każdej planszy znajduje się obrazek i informacja dotycząca naszych codziennych działań i nawyków oraz ich wpływie na środowisko naturalne.