ARCHIWUM. Szczecin. 28.06.2014. Wydarzenia. Rowerowe Podróże – MAŁE i duże – Jak w Szczecinie Hugenoci mieszkali…

ARCHIWUM. Szczecin. 28.06.2014. Wydarzenia. Rowerowe Podróże – MAŁE i duże – Jak w Szczecinie Hugenoci mieszkali…

23/06/2014 0 przez Imprezy w Szczecinie

Szczecin, na rower, rowerowy Szczecin, trasy rowerowe w Szczecinie, wyprawy rowerowe, wydarzenia rowerowe, rowerowe podróże, w Szczecinie

Szczecin, na rower, rowerowy Szczecin, trasy rowerowe w Szczecinie, wydarzenia rowerowe, rowerowe podróże, w SzczecinieRowerowe podróże czyli… prawdziwa gratka dla fanów dwóch kółek.

Od czerwca do września – raz w miesiącu rowerzyści będą mogli wziąć udział w niecodziennej wycieczce rowerowej ulicami Szczecina i okolic, połączonej ze zwiedzaniem i poznawaniem historii miasta z przewodnikiem.

Cztery wyjątkowe wydarzenia dla fanów jednośladów –  26.07.2014 START: Rynek Police, 23.08.2014 START: Cmentarz Centralny, 20.09.2014 START: Puszcza Bukowa

Grupa ludzi, których łączy jeden cel – pokazanie jak w przestrzeni miejskiej połączyć rower, aktywny wypoczynek, oraz zwiedzanie – grupa, która chce udowodnić, że jest na to sposób, zaangażować w projekt całe rodziny i stworzyć taki program, by każdy znalazł w nim coś dla siebie.

A program jest ambitny – każda wycieczka ma obfitować nie tylko w ciekawe szczegóły dotyczące historii miasta, ale również kończyć się rodzinnym piknikiem pod chmurką. Wszystko w obstawie policji i przy współpracy z wolontariuszami, którzy zadbają o komfort i bezpieczeństwo wycieczki.

Wyprawy odbywać się będą w różnych częściach miasta. Każdy uczestnik wycieczki po wcześniejszej rejestracji i zgłoszeniu chęci udziału w niej na stronie internetowej www.rowerowepodroze.eu będzie zobowiązany do wykupienia biletu – cegiełki (koszt 5 zł/os.), z której dochód w całości zostanie przekazany na cel charytatywny.

Zebrane pieniądze pomogą sfinansować doposażenie świetlicy dla dzieci w szpitalu przy ulicy Arkońskiej w Szczecinie oraz zakup rożków dla noworodków z oddziału położniczego szpitala w Policach.

– Zainteresowani naszym pomysłem i aktywnym udziałem w nim powinni pamiętać, że liczba miejsc jest ograniczona – przypominają organizatorzy. Jednorazowo w wycieczce może wziąć udział 150 osób łącznie z organizatorami i wolontariuszami, stąd zdecydowaliśmy o wcześniejszych zapisach na stronie internetowej.

strona internetowa

Pierwsza wycieczka odbędzie się 28 czerwca na trasie Szczecińska Gubałówka – Park Żeromskiego.

Start o godz. 10:30, przejazd zostanie zakończony festynem na terenie Klubu Storrady.

Kolejne wycieczki 26 lipca, 23 sierpnia i 20 września. Udział w każdej z nich wymaga odrębnej rejestracji w serwisie www, która rusza na kilka dni przed wycieczką.

– Chcemy, by różne osoby miały równe szanse wzięcia udziału w naszych imprezach – tłumaczą organizatorzy.

Wycieczki w ramach cyklu Rowerowe Podróże MAŁE i duże:

Wycieczka 1 – 28 czerwca 2014 „Jak w Szczecinie Hugenoci mieszkali”
Wycieczka 2 – 26 lipca 2014 „Dawniej Szczecin, dziś Police”
Wycieczka 3 – 23 sierpnia 2014 „Śladami Wilhelma Meyera”
Wycieczka 4- 20 września 2014 „Prawobrzeże w pigułce”

Organizatorem wycieczek jest STC, czyli Stargardzkie Towarzystwo Cykliczne, we współpracy ze stowarzyszeniami SAMA RAMA z Polic, Gryfus ze Szczecina, oraz ruchem rowerowym Szczecin na Rowerach, partnerem akcji jest projekt Niewidomi na Tandemach.

Inicjatorem i pomysłodawcą akcji jest Jarosław Łojko, członek Stargardzkiego Towarzystwa Cyklistów, przewodniczący sejmikowego zespołu ds. turystyki i infrastruktury rowerowej w województwie zachodniopomorskim.