ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 30.06.2014. Szczecińskie Wierszogranie – Leonard Luther @ Klub Muzyczny Browar Polski

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 30.06.2014. Szczecińskie Wierszogranie – Leonard Luther @ Klub Muzyczny Browar Polski

23/06/2014 0 przez Imprezy w Szczecinie

Szczecin, koncert, klub muzyczny, Browar Polski, szczecińskie wierszogranie, Leonard Luther, koncerty, w Szczecinie

Szczecin, koncert, klub muzyczny, Browar Polski, szczecińskie wierszogranie, Leonard Luther, koncerty, w SzczecinieKoncert: Leonard Luther Szczecińskie Wierszogranie Gdzie: Klub Muzyczny Browar Polski. Ul. Dworcowa 20. Szczecin Kiedy: 30 czerwca 2014 (poniedziałek), start godz. 19:00 Bilety: 20zł (przedsprzedaż), 25zł (w dniu koncertu)

Od urodzenia czyli od z lekka czterech dekad, związany jestem z Bydgoszczą – miastem nad Brdą, rzeką, którą lubię najbardziej na świecie. Nad jej brzegami upłynęło dzieciństwo z wędką w ręku i młodość, z pierwszą na ramieniu gitarą w pokrowcu z cienkiego  materiału.

Z Brdą też związany był kawałek mojej muzycznej przygody – czas, gdy grałem  szanty. Z upodobaniem i pasją oddałem się jednak poezji śpiewanej.

Wykorzystałem szansę współpracy z: Aleksandrą Bacińską, Ludwikiem Lipnickim, Mariuszem Trzaska, Wiesławem Sikorskim, Sławomirem Luter, Piotrem Beneckim, czy Sławomirem Kryś, którzy oddali mi swoje słowa w muzyczną wieczystą dzierżawę, a na deskach popularnych festiwali i przeglądów, takich jak: Yapa, Danielka, Bazuna, Włóczęga, Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie, czy Swojskie Klimaty, wyśpiewałem niejedną nagrodę.

Do dziś ze szczególnym sentymentem wspominam indywidualne, prywatne nagrody, przyznane mi: przez Stare Dobre Małżeństwo, na Yapie w 1989 roku i przez Agnieszkę Osiecką na Studenckim Festiwalu w Krakowie, czego finałem był udział w programie Butique.

Tytuły, przywiezione z przeglądów, festiwali i poetyckich spotkań z balladą, zaowocowały popularnością, której przejawem były: programy w telewizji publicznej i lokalnej, a także powołanie do życia kilkuosobowego zespołu, z którym rozpocząłem „na poważnie” przygodę z poezją śpiewaną.

Skład muzyków, z którymi grałem i grywam zmieniał się parokrotnie – nie zmienił się tylko jeden człowiek – gitarzysta i aranżer, z którym łączy mnie wiele lat muzycznej przyjaźni – Piotr Gąsiewski.

W ostatnim czasie stałym ogniwem instrumentalnym, towarzyszącym gitarom podczas moich koncertów jest też akordeon, na którym dźwięki wyczarowuje Rafał Chmiel. Na początku lat 90-tych wydane zostały kasety: Statystyczny uniform oraz Dla Michasia. Kraina Zagubionych Marzeń ukazała się nieco później zarówno na kasecie, jak i na płycie w zestawieniu z najpopularniejszymi moimi piosenkami.
Mimo tego, że wokół mnie zmienia się świat i zmieniają się układy, ja, z niezmienną satysfakcją, „robię swoje”. Prowadzę autorskie wieczory „Z gitarą, sercem i duszą”, zasiadam w jury konkursów wokalno – muzycznych, promując młode talenty.

W wolnym czasie nadal tworzę i komponuję poezję śpiewaną. Z przyjemnością gram gościnnie na deskach festiwali, w klubach, podczas różnego typu imprez plenerowych i kulturalnych- wszędzie tam, gdzie słowo ubrane w balladę jest dla ludzi sposobem na życie. Poza muzyką, robię to, co większość z nas: pracuję (bo z czegoś trzeba żyć 😀 ); chodzę na spacery (bo czasem trzeba złapać oddech) i spędzam czas z ludźmi, których cenię i lubię oraz z tymi, którzy lubią chociaż trochę mnie i moją muzykę (bo tylko wtedy czas nigdy nie jest zmarnowany).

Pozdrawiam muzycznie,
Leonard