ARCHIWUM. Szczecin. Imprezy. 21.10.2013. Hit the Road – muzyczne podróże :: Odcinek 11 – Czechy @ Rocker Club

16/10/2013 0 przez kierunek Szczecin

Szczecin, koncerty, Rocker Club, imprezy, imprezy, DD Duet, hit the road, imprezy w Szczecinie

Szczecin, koncerty, Rocker Club, imprezy, imprezy, DD Duet, hit the road, imprezy w SzczecinieImpreza: Hit the Road – muzyczne podróże :: Odcinek 11 – Czechy
Gdzie: Rocker Club. Ul. Partyzantów 2. Szczecin
Kiedy: 21 października 2013 (poniedziałek), start godz. 19:00
Bilety: 10zł (w dniu imprezy), 15zł (przedsprzedaż)

W poniedziałek 21.10.2013 w szczecińskim klubie Rocker kolejny odcinek serii muzycznych podróży – Hit the Road – Czechy…

:: szczegóły imprezy w rozwinięciu…

Ceska kultura – to je to!!!!

Choć większość z nas deklaruje sympatię do naszych południowych sąsiadów, niewiele jesteśmy w stanie o nich powiedzieć. Wiemy o Czechach tylko tyle, że mają piękną stolicę Pragę i dobre piwo. No i Jożina z bażin! I to wszystko? Niestety tak, kultura naszych sąsiadów nie jest nam bliżej znana.

Tym razem w ramach cyklu Hit the Road wyjątkowy wieczór poświęcony kulturze czeskiej. Celem imprezy jest podróż muzyczno-kulinarna, tym razem, do kraju Heleny Vondrackovej, Jarosława Haska (tego od Wojaka Szwejka), Milosa Formana i, co warto podkreślić, Zygmunta Freuda i Franza Kafki (obaj również urodzili się w Czechach).

Gwiazdą wieczoru będzie czeski DD Duet czyli siostry Doubrava i Daniela. Dziewczyny pochodzą z rodziny żeglarskiej. Doubrava jest aktorką i dramaturgiem, Daniela z kolei – nauczycielką muzyki. Obie skończyły polonistykę na slawistyce w Olomuncu w Czechach. Aktualnie mieszkają w Szczecinie, ale często bywają w swoim rodzinnym kraju oraz w Stanach Zjednoczonych.
Daniela i Doubrava zaprezentują czeskie piosenki folkowe i szantowe oraz przygotują specjały swojej kuchni narodowej, które będzie można skosztować podczas imprezy.

Hit the Road – Muzyczne Podróże – CZECHY to niepowtarzalna okazja do obcowania z kulturą naszych południowych sąsiadów. To wieczór, który se ne vrati!

 

Impreza: Hit the Road – muzyczne podróże :: Odcinek 11 – Czechy
Gdzie: Rocker Club. Ul. Partyzantów 2. Szczecin
Kiedy: 21 października 2013 (poniedziałek), start godz. 19:00
Bilety: 10zł (w dniu imprezy), 15zł (przedsprzedaż)