ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 23.10.2013. MAK (Megitza i Andreas Kapsalis) @ Rocker Club

16/10/2013 0 przez kierunek Szczecin

Szczecin, koncerty, Rocker Club, imprezy, imprezy, MAK, Megitza Kapsalis, Andreas Kapsalis, imprezy w Szczecinie

Szczecin, koncerty, Rocker Club, imprezy, imprezy, MAK, Megitza Kapsalis, Andreas Kapsalis, imprezy w Szczeciniekoncert: MAK (Megitza i Andreas Kapsalis)
Gdzie: Rocker Club. Ul. Partyzantów 2. Szczecin
Kiedy: 23 października 2013 (środa), start godz. 19:00
Bilety: 25zł

MAK – Megitza i Andreas Kapsalis – Artyści tworzą znakomitą, jedyną w swoim rodzaju fuzję łączącą styl Americana oraz europejską muzykę folkową, a w szczególności cygańską, bałkańską i góralską.

:: szczegóły koncertu w rozwinięciu…

Od 2008 roku wspólnie przemierzyli Stany Zjednoczone i Europę. Grali m.in.: w USA w Parku Millenijnym w Chicago, na Lotus Festival w Indiana, Old Town School of Folk Music w Chicago, a w Europie na prestiżowym Montreux Jazz Festiwal w Szwajcarii, Vienna Jazz Festiwal w Austrii oraz na Przystanku Woodstock w Polsce.

Zarys dotychczasowych osiągnięć świadczy o kunszcie wykonywanej przez nich muzyki. Obydwoje maja na swoim koncie bogaty dorobek artystyczny – nagrali wspólnie 4 albumy, ponadto 5 innych ze swoimi oddzielnymi projektami. Dzięki swej oryginalności zostali zauważeni przez wybitnych ludzi z branży muzycznej takich jak, Stanley Jordan, Robby Lakatos czy Osvaldo Golijov. To zadziwiające, jak dwoje muzyków potrafi wypełnić scenę brzmiąc tym samym jak kilkuosobowy band.

Duet MAK zawdzięcza to bez wątpienia góralskiej charyzmie wokalistki oraz wyjątkowemu geniuszowi gitarzysty.

Andreas gra w stylu taping, na gryfie jak na pianinie, a pudło gitary służy mu jako instrument perkusyjny. Za unikatowość swojego stylu jak i za oryginalne kompozycje Andreas został nagrodzony Stypendium Sundance Institute, które w ciągu roku otrzymuje jedynie 6 osób z całego świata.

Megitza to koncertowa rewelacja, finalistka V edycji Must Be The Music – Tylko Muzyka.

koncert: MAK (Megitza i Andreas Kapsalis)
Gdzie: Rocker Club. Ul. Partyzantów 2. Szczecin
Kiedy: 23 października 2013 (środa), start godz. 19:00
Bilety: 25zł